0

۱۵ گروه دامپزشکی در چهاردانگه خدمات رسانی کردند

۱۵ گروه دامپزشکی در چهاردانگه خدمات رسانی کردند
بازدید 17

به گزارش خبرنگار مهر، حمزه آقاپور پیش ازظهر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در منطقه چهاردانگه شهرستان ساری بیش از ۹۲ هزار خدمت رایگان شامل واکسیناسیون، آموزش، ویزیت و سمپاشی و توزیع سم ارائه شد.
وی ادامه داد: در این رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی با حضور ۱۵ اکیپ از همکاران اداره‌های دامپزشکی شهرستان مختلف استان برگزار گردید که طی آن خدمات واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین، سم‌پاشی و ضدعفونی اماکن دامی، آموزش بهره‌برداران با هدف کاهش نیاز آنان به دامپزشک و معاینه و درمان رایگان دام به مردم منطقه ارائه شد.
مدیرکل دامپزشکی مازندران تصریح کرد: با توجه به کم برخوردار بودن و دشواری در ارائه خدمات استفاده شود که حاصل آن واکسیناسیون ۳۱ هزار و ۱۷۳ رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های شاربن ،۲۶۴ هزار و ۲۳۲ رأس علیه بیماری آبله گوسفندی، چهار هزار و ۷۵۰ رأس علیه آبله بزی، ۹۵۰ رأس علیه بیناریذشاربن گاوی و ۲۸۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری بود.
وی با تاکید بر اینکه همه خدمات ارائه شده به صورت رایگان صورت گرفته است گفت: در مجموع ۳۰ لیتر سم، سم پاشی و یا توأم با آموزش تئوری و عملی نحوه سم‌پاشی دام و جایگاه دام به دامداران تحویل گردید.
آقاپور کاظمی گفت: در این رزمایش آموزش‌های لازم در خصوص بهداشت و مدیریت بهداشتی جایگاه دام، مدیریت تغذیه دام، اصول بهداشتی بیماری‌های مختلف مشترک بین انسان و دام بر اساس نیاز منطقه که پیش تر توسط کمیته اجرایی رزمایش احصا شده بود به بیش از ۳ ساعت آموزش چهره به چهره برای دامداران و بهره برداران ارائه گردید.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *