0

صادرات ۷۰۰۰ تن آبزیان از استان بوشهر با نظارت بهداشتی-قرنطینه‌ای

صادرات ۷۰۰۰ تن آبزیان از استان بوشهر با نظارت بهداشتی-قرنطینه‌ای
بازدید 17

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تنگستانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان بوشهر به عنوان بزرگترین تولیدکننده میگوی پرورشی در کشور و همچنین بنادر و صیدگاه‌های متعدد صید انواع ماهیان دریایی در آن انجام می‌شود.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون نظارت بهداشتی-قرنطینه ای دامپزشکی بر صادرات ۶ هزار و ۸۶۴ تن انواع آبزیان شامل چهار هزار ۹۷۶ تن میگوی پرورشی (تولید فصل پرورشی سال ۱۴۰۲)، هزار و ۸۱۰ تن ماهی منجمد، ۱۴ تن ماهی و میگوی تازه و ۵۵۰ هزار قطعه بچه ماهی بوده است.
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر افزود: در راستای تایید سلامت محموله های صادراتی تعداد ۱۵ هزار و ۳۶۳ مورد آزمایشات میکروبی، ۵۰۰ مورد آزمایشات شیمیایی و همچنین ۳۷۶ مورد آزمایشات فلزات سنگین به درخواست کشور های مقصد انجام شده است که پس از تایید بهداشتی هر محموله، گواهی بهداشتی بین المللی برای کشور مقصد مورد درخواست صادر شده است.
وی اضافه کرد: آبزیان تولید شده در استان پس از فرآوری، نظارت و آزمایشات لازم به کشورهای روسیه، چین، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اتحادیه اروپا و جنوب شرق آسیا صادر شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *