0

نظربازی و چشم چرانی بنیان خانواده را به باد می‌دهد

نظربازی و چشم چرانی بنیان خانواده را به باد می‌دهد
بازدید 35

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان کارشناس دینی به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد امیر به سخنرانی پرداخته و گفت: فروپوشاندن چشم از نامحرمان چنان با ارزش است که ائمه طاهرین (ع) در دعاهای ماه مبارک رمضان می‌فرمایند خدایا پوشیدن چشم از نامحرمان را و حفظ غریزه جنسی من را از زنا رزق من قرار بده. این فرمایشات ائمه معصومین (ع) برای درس دادن به ما است. آنها خود از هر نوع گناهی پاک بودند.
وی افزود: اینکه این دو مسئله تعبیر به رزق شده معلوم می‌شود که حافظان چشم و غریزه جنسی مورد محبت ویژه پروردگار عالم هستند که خداوند چنین رزق مفید، با عظمت و با ارزشی را به آنها عنایت کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان بیان کرد: در روایتی آمده است که از شخصی نزد پیامبر اکرم (ص) تعریف کردند و به حضرت عرض کردند اما چشم خود را حفظ نمی‌کند، پیامبر اکرم (ص) فرمودند چرا از او به عنوان یک مؤمن نزد من تعریف می‌کنید.
این کارشناس دینی با بیان اینکه چشم پوشی از نامحرم رزقی است که وقتی نصیب انسان بشود بسیاری از درهای رحمت الهی به روی او گشوده خواهد شد، عنوان کرد: چشمی که بیننده نامحرمان و ناموس مردم نباشد در نهایت باطن بین حق بین می‌شود و وقتی با این نگاه نکردن چشم باطن قدرت پیدا کند خدابین می‌شود.
وی با بیان اینکه پاک ماندن در جامعه تعبیری از قرآن برای پاک ماندن خانواده و جامعه است، اظهار کرد: ائمه معصومین (ع) روایات فراوانی درباره چشم پوشی از نامحرمان یا چشم ندوختن بر نامحرمان ارائه کرده‌اند. امیرمومنان امام علی (ع) می‌فرمایند مردم وقتی سخن می‌گویند و صحبت می‌کنند اگر در طول سخن گفتن سخنی از خدا به میان نیاورند آن زمانی که برای صحبت گذاشتند بیهوده شده و لغو است و کسی در حالت سکوت قرار دارد و کسی نیست با او صحبت کند اگر در این سکوت او اندیشه درباره خداوند، خود، عاقبت کار یا فکر مثبت نباشد آن سکوت سهو و یک فراموشکاری بیهوده است و هر نگاهی در آن درس گرفتن نباشد یک نگاه بازیگر و بی‌ارزش است.
این کارشناس مذهبی گفت: صعصعه پیش از شهادت امیرالمومنان امام علی (ع) وقتی که در بستر بودند از ایشان درخواست نصیحت کرد. حضرت فرمودند حال امروز من برای تو نصیحت است، من دیروز حاکم یک مملکت بودم امروز اسیر بستر هستم. یعنی ای سردمداران و مقامداران جهان آنچه را که دارید از شما جدا خواهند شد، در نهایت اگر در اثر غفلت و ناگهانی نمیرید اسیر بستر بیماری شده و پس از آنکه مردید شما را خاک می‌کنند و غذای حشرات قبر خواهید شد. امیرمومنان امام علی (ع) می‌فرمایند به زمانی توجه کنید که عریان از مادر متولد شدید پس از مرگ هم یک مردار بدبو خواهید شد و در وسط هم اگر دین نداشته باشید بارکش فضولات بدن خود هستید.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با اشاره به داستان دیگری بیان کرد: عبدالملک در امت اسلام نمونه‌ای از فرعون، شداد و نمرود بود. زمان او بیش از ۱۰۰ هزار نفر را به جرم محبت امیرالمومنان امام علی (ع) اعدام کردند. اواخر عمر بدحال در بستر افتاده بود. بالای کاخ خود اتاقی ساخته بود که چهار طرف آن پنجره داشت مناظر زیبای بهار شام در آن قابل مشاهده بود. نگاهی به مشرق، مغرب، شمال و جنوب ساختمان کرد و آخر عمر او اینگونه تمام شد که گفت خدایا برای گناهان و جنایت‌هایی که کردم الان که لحظه مرگم است دلم می‌خواهد توبه کنم اما چون از تو بدم می‌آید توبه نمی‌کنم. او همین حال مرد.
این استاد اخلاق با بیان اینکه ما هفت عضو رئیسه داریم که شامل چشم، گوش، زبان، دست، شکم، پا و عضو جنسی است. ابراز کرد: برای هر عضوی از اعضای فرزند آدم بهره‌ای از زنا است، بنابراین زنا فقط برای عضو جنسی نیست. زنای چشم نگاه آلوده به نامحرم است. کسی که برای او عادت شده که چشم خود را از حرام پر کند روز قیامت خداوند چشم او را از آتش پر می‌کند. چنین چشمی که استعداد پیدا کرده که در قیامت از آتش پر بشود یک تبصره دارد که زمان زنده بودن از این گناه برگردد و توبه کند خداوند متعال هم از اینکه چشم او را در قیامت از آتش پر کند گذشت خواهد کرد.
وی با استناد به روایتی اظهار کرد: کیفر خداوند سخت است برای خانمی که همسر دارد اما چشم چران است یعنی به نامحرمانی غیر از همسر خود چشم دارد. رسول خداوند (ص) می‌فرماید نگاه آلوده تیری معصوم از تیرهای شیطان است. خداوند می‌فرماید هر کس که از نامحرمان چشم پوشی کند به او ایمانی می‌دهم که شیرینی آن ایمان را در قلب خود حس کند.
این کارشناس مذهبی با استناد به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: این سخنان کلام الله است که ای مردان و زنان خداوند شما را آفریده و رشد داده است برای شکر عنایت‌های او به دستورات او گوش فرا دهید. خداوند می‌فرماید به تمام مردم بگو چشم‌های خود را از دوختن به نامحرمان فرو بندید. می‌دانید که امروز نظر بازی عوارض بسیار زشتی در این کشور به وجود آورده است. نظربازی و چشم چرانی بنیان خانواده را به باد می‌دهد و بچه‌ها را بدبخت می‌کند. عضو شهوت را از منحرف شدن به گناهان کبیره حفظ کنید.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان افزود: نظربازی نداشتن و حفظ غریزه جنسی برای جامعه و خانواده پاکیزه‌ترین دستور است و امنیت خانواده را به هم نمی‌زند. چشم چرانی نکردن و رابطه نامشروع برقرار نکردن برای جامعه، خانواده و مرد و زن پاکیزه‌تر است. خداوند می‌فرماید من به نگاه‌های آلوده شما آگاه هستم و خیانت چشم‌ها برای من معلوم است. این استاد اخلاق در ادامه گفت: پیامبر (ص) می‌فرماید اما به خانم‌های مؤمن امتم بفرما که از چشم دوزی به نامحرمان ملاحظه داشته و آن را بپوشانند و خود را به دست طوفان شدید غریزه جنسی ندهید که شما را به زنا و جدایی از همسران شما وادار می‌کند و آرایش‌ها و زیبایی‌های خود را در اختیار نامحرمان قرار ندهید. همه به سوی خدا برگردید شاید که رستگار شوید چرا که رستگار شدن شما به این است که آنچه را خداوند درباره محارم دستور داده رعایت کنید و اگر رعایت نشود انواع گناهان کبیره از آن خارج می‌شود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *