0

اتحاد سمنانی‌ها حول محور «قدس»/نکویی بهار ۱۴۰۳ با آغازی حماسه ساز

اتحاد سمنانی‌ها حول محور «قدس»/نکویی بهار ۱۴۰۳ با آغازی حماسه ساز
بازدید 51

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: مردم استان سمنان پیش از ظهر آدینه و با دهان روزه، در صفوف به هم فشرده، در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و شعارهای ضد استکباری سر دادند. مردم استان سمنان از ساعاتی قبل با حضور در مکان‌های از پیش اعلام شده مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان را شگفت زده کردند چرا که مردم هنوز راهپیمایی شروع نشده، به صورت خودجوش شعارهای ضد استکباری سر می‌دادند و مسئولان مجبور شدند که زودتر این مراسم را شروع کنند.
ابتدای راهپیمایی روز جهانی قدس امسال به تجمع ضد اسرائیلی از سوی مردم خشمگین استان سمنان بدل شد دلیل آن هم خشم مردم از عداوت و اقدامات تروریستی اسرائیل علیه کنسولگری ایران در سوریه بود. ایستگاه‌های نقاشی، توزیع پلاکارد، مترسک‌های استکباری، پخش سرودهای حماسی و توضیح مسائل دینی و احکام شرعی و … در زمره بخش‌های این مراسم بود.
حضور پرشور مردم
امسال همچنین پویش‌های زیبایی نیز در بخش‌های مختلف از جمله عکاسی از حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس تا پویش دعوت با موضوع دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی و… در استان سمنان با استقبال خوبی در فضای مجازی همراه شد.
مردم استان سمنان امسال نشان دادند که بهار سال نو را با حماسه سازی آغاز کرده‌اند مردمی که همواره در میدان هستند و حماسه با خون شأن عجین شده است مردمی که سه هزار شهید را در حالی تقدیم انقلاب در دوران دفاع مقدس کردند که جمعیت کل استان سمنان روی هم ۳۰۰ هزار نفر نمی‌شد. این مردم می‌دانند که حماسه سازی چیست.
حماسه سازی
استاندار سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، مردم این استان را اهل حماسه سازی و حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس را پشت گرمی ملت مقاوم فلسطین دانست و گفت: این حضور نشان می‌دهد که مردم ما پشتیبان آرمان انقلاب اسلامی و قدس هستند.
سید محمدرضا هاشمی با بیان اینکه حضور پرشور مردم در تمام رویدادها از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون نشان می‌دهد که این مردم اهل حماسه سازی هستند، افزود: مردم استان در تمام انتخابات، راهپیمایی‌ها و … در صف نخست و پیشگام مشارکت و در صحنه بودن، هستند.
وی با بیان اینکه امروز نیز شاهد هستیم که مردم شریف استان بار دیگر با مشت‌های گره کرده به پشتیبانی ملت مظلوم اما مقاوم فلسطین و غزه برآمده‌اند، افزود: جنایت‌های اسرائیل امروز بر همه جهانیان آشکار شده است لذا دشمن از اقدام سخیفش پشیمان خواهد شد.

محکومیت جنایت‌های اسرائیل
چهره‌ای دیگری هم به حضور پرشور مردم استان سمنان واکنش نشان دادند. نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تاکید بر اینکه اسرائیل تاوان جنایت‌هایش را می‌دهد، گفت: جامعه جهانی متوجه خوی ددمنشانه این رژیم شده است.
حجت الاسلام مرتضی مطیعی ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در حماسه روز قدس، بیان کرد: اقدامات سخیف رژیم کودک‌کش صهیونیستی محکوم است. مردم ما پشتیبان مقاومت مردم مظلوم غزه در برابر اقدامات و جنایت‌های اسرائیل هستند و امروز مردم ما با حضور در راهپیمایی بار دیگر نشان دادند که اهل ایستادگی هستند.
در این بین بیانیه‌هایی نیز به مناسبت روز جهانی قدس صادر و حتی برخی از آنها در بخش‌هایی از راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان‌های مختلف استان سمنان قرائت شد برای مثال شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان جنایت‌های اسرائیل و حامیان غربی وی را محکوم کرده در بیانیه‌ای نوشت: مردم ما ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب، با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری هم‌صدا با مردم مؤمن و روزه دار ایران اسلامی در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت و از فلسطین حمایت می‌کنند.
محکومیت‌ها ادامه دارد
اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس استان سمنان نیز در بیانیه‌ای نوشت: گرامیداشت روز قدس و ابراز همدلی و همبستگی با مردم فلسطین و نمایش قدرت توده‌ها علیه بیداد رژیم مستکبر صهیونیستی، وظیفه‌ای انسانی، دینی و جهانی است. بدون شک راهپیمایی جهانی روز قدس، کلید انسجام بیرونی ملت‌ها و نیز وحدت درونی و جهادی گروه‌های مقاومت فلسطین است که باید هرچه باشکوه‌تر و گسترده‌تر و با هدف افزایش اقتدار و روحیه ملت مظلوم فلسطین برگزار شود.
در این بیانیه همچنین آمده است: امروز فریاد استغاثه کودکان و زنان بی پناه این سرزمین در سراسر جهان طنین انداز شده است و سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی نیز بر تداوم این جنایت می‌افزاید و شرم آورتر اینکه، شاهان و شیوخ کشورهای به اصطلاح اسلامی بدون هیچ اقدام مؤثر، چشم و گوش خود را در برابر این فاجعه بزرگ تاریخی بسته‌اند.
در بخشی از بیانیه جمعیت هلال احمر استان سمنان نیز آمده است: «روز قدس» از همان بدو شکل‌گیری موجب ایجاد خط وحدتی منسجم میان امت اسلامی و همچنین موجب زنده ماندن آرمان آزادی فلسطین و برملا شدن ظلم صهیونیست‌های غاصب، شد و تا امروز توجه تمام جهانیان را به این مسئله مهم جهان اسلام، جلب کرده است.

عداوت خونخواران
دبیرخانه کانون خدمت رضوی شهرستان سمنان در بیانیه‌ای نوشت: بی شک و طبق مصداق صریح قرآن کریم، دشمن ترین ملت ما، یهود و صهیونیست است، دشمن قدًاری که شعارش تسلط بر مسلمانان از نیل تا فرات است و برای نیل به این هدف از هر جنایتی دریغ نمی‌کند.
واکنش‌ها بسیار است و نمی‌توان به صورت کامل همه آنها را درج کرد جامعه پزشکان و کادر درمان، ورزشکاران، اساتید دانشگاه، دانش آموزان و فرهنگیان، روحانیان، بسیجیان، ادارات و کارکنان دولت و روحانیان و فضلا و طلاب حوزه‌های علمیه و ده‌ها گروه دیگر نیز بیانیه‌هایی را صادر و در آن از آرمان قدس شریف حمایت کرده‌اند.
شورای وحدت استان سمنان اما بیانیه‌ای مهم را صادر کرد و در آن تاکید داشت: امسال روز جهانی قدس رنگ و بوی دیگری خواهد داشت. از یک طرف ظلم و جنایت رژیم جنایتکار و غیرانسانی اسرائیل با این حجم قتل و کشتار علیه زنان، کودکان و مردم مظلوم و بی دفاع اما مقتدر فلسطین کاملاً برای مردم مؤمن و روزه دار ملموس است. از طرف دیگر اوج قساوت و جنایت این رژیم کودکش در بیش از ۱۷۰ روز حمله بی امان و تخریب تمام زیرساخت‌ها و مناطق مسکونی، محروم ساختن مردم بی دفاع از نیازهای اولیه زندگی مانند آب، غذا، دارو و سرپناه و نیز بمباران و کشتار آوارگان، حمله به بیمارستان‌ها و کشتن بیماران و مجروحان پیش روی همگان قرار گرفته و حجمی از کینه و نفرت جهانی را علیه این غده سرطانی به وجود آورده است.
باور غلط دشمنان
رئیس کل دادگستری استان سمنان اما در جمع خبرنگاران در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: باور غلط مزدوران اسرائیلی و حامیان صهیونیست این است که با به شهادت رساندن فرزندان برومند این مرزوبوم، عزم راسخ و استوار ملّت در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و قیام شجاعانه و مظلومانه آنان متوقف می‌شود.
محمد جعفر عبدالهی ادامه داد: یا این اتفاقات حتی خون‌های به ناحق ریخته مدافعان مظلوم فلسطین، بساط خانه‌های سست و پوشالی آنان را در هم خواهد پیچید و غوطه ور در عذاب سخت و پشیمان کننده خواهند شد.
وی با بیان اینکه مردم شریف ایران اسلامی به رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی سعی کرده است نقش هدایت، راهبری و انتقال پیام حمایت از مظلومیت کودکان، زنان و مردان مظلوم فلسطین و غزه را به ملت‌های آزادی خواه جهان ایفا کند، افزود: این اتفاق به نحوی رقم خورده است که حال صحبت از حضور مردان و زنان عدالت طلب و آزادی خواه سراسر دنیا در میدان‌های حمایت از مردم فلسطین اشغالی شنیده می‌شود.
جمعیت راهپیمایان در سراسر استان سمنان خود را به مصلاهای نماز جمعه رسانده‌اند تا در نماز دشمن شکن جمعه نیز حضور پیدا کنند نمازی که بخشی از خطبه‌هایش به حماسه آفرینی مردم استان سمنان در راهپیمایی امروز روز جهانی قدس بازخواهد گشت. مردمی که امروز با زبان روزه به میدان آمده و بار دیگر حماسه آفرینی کردند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *