0

رشد ۱۱۵ درصدی پروژه های دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان

رشد ۱۱۵ درصدی پروژه های دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان
بازدید 33

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ذاکریان شامگاه یکشنبه در شورای هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی استان که با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: هرساله درآمدهای مصوب نرخ افزایشی دارد که استان‌ها تکلیف برای تحقق آن را دارند.
وی عنوان کرد: رقم درآمدهای مصوب شده برای استان در سال ۱۴۰۱ کارشناسی نشده بود و تنها ۲۰۰ میلیارد تومان برای استان درآمد از محل مولد سازی در نظر گرفته شده بود که با توجه به ظرفیت‌های استان قابل تحقق نبود.
ذاکریان ادامه داد: پیرو پیگیری‌های انجام شده عدد درآمدی برای استان در سال ۱۴۰۲ منطقی شد به طوری که برای کل کشور ۴۶ درصد رشد را داشته‌ایم اما برای خراسان جنوبی این عدد ۲۳ درصد در نظر گرفته شده است.
به گفته وی در سال جاری تنها ۶.۵ درصد رشد درآمد را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه در بهمن ماه درآمد ۱۲ ماهه مصوب برای استان را وصول کردیم، عنوان کرد: تا کنون ۱۰.۱ درصد مازاد درآمد داشته‌ایم.
ذاکریان بیان داشت: هزار و ۸۴۰ درآمد مصوب استان بوده برای سال ۱۴۰۲ بوده که تا پایان بهمن ماه ۱,۸۵۷ میلیارد تومان را محقق کردیم و در ۱۱ ماهه ۱۷۰ میلیارد تومان مازاد درآمد داشته‌ایم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی به تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ در استان اشاره کرد و افزود: از محل قانون بودجه ۱۴۰۱ تا کنون هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان به استان تخصیص یافته است.
ذاکریان با بیان اینکه یک هزار و ۲۸۴ طرح در کارگروه استانی مصوب شده است، اضافه کرد: تا به امروز به ۴۸۸ طرح بالغ بر ۴۹۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی گفت: هم اکنون خراسان جنوبی در تعداد طرح‌های مصوب برای پرداخت تسهیلات در رتبه هفتم کشور و در پرداخت نیز رتبه نهم کشوری را به خود اختصاص داده است.
به گفته وی نسبت پرداخت استان به تخصیص تا کنون ۴۳ درصد بوده است.
ذاکریان به عملکرد دولت سیزدهم در حوزه سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد و بیان داشت: میزان سرمایه گذاری مصوب طی دولت سیزدهم در استان ۲۸.۳ درصد افزایش یافته است.
وی میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان را ۱۰.۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این میزان سرمایه به صورت نقدی و غیر نقدی در ۹ پروژه سرمایه گذاری شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه‌های دارای مجوز سرمایه گذاری از ۱۳ پروژه در ابتدای دولت سیزدهم به ۲۸ پروژه رسیده است، گفت: در زمینه پروژه‌های دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی رشد ۱۱۵ درصد داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۶ پروژه سرمایه گذاری خارجی در استان فعال است، ادامه داد: ۶ پروژه سرمایه گذاری استان در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است.
ذاکریان عنوان کرد: بسته پیشنهادی تشویق و جذب سرمایه گذاری خارجی ویژه اتباع کشور افغانستان ارائه شده است.
وی به عملکرد استان در حوزه مولد سازی هم اشاره کرد و بیان داشت: ۱۰۹ ملک مازاد دولتی در استان شناسایی شده است که برای ۶۴ ملک مجوز فروش دریافت کرده‌ایم.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه برای ۳۹ ملک نیز در حال اخذ مجوز فروش از سازمان خصوصی سازی هستیم، اضافه کرد: تا کنون ۲۱ ملک به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده است.
وی به فعالیت درگاه ملی مجوزها اشاره کرد و افزود: تا کنون مجموع درخواست‌های استان ۲۷ هزار و۸۱۴ مورد بوده است و استان خراسان جنوبی رتبه چهارم کشور در تبدیل پروانه‌های کاغذی را کسب کرده است.
ذاکریان گفت: تا پایان امسال تمامی مجوزهای کاغذی باطل می‌شود و لازم است فعالان اقتصادی و کسبه برای دریافت شناسه یکتا اقدام کنند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *