0

برداشت گیاه دارویی زیره سبز از مزارع استان بوشهر آغاز شد

برداشت گیاه دارویی زیره سبز از مزارع استان بوشهر آغاز شد
بازدید 46

ابراهیم دانا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تنوع بخشی به تولیدات محصولات باغبانی با محوریت توسعه گیاهان کم‌آب‌بر با هدف کاهش مصرف آب و بهره وری اقتصادی از برنامه‌های اساسی در استان بوشهر است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: توسعه و کشت گیاه دارویی زیره سبز در بسیاری از مناطق استان سازگاری دارد در طرح جهش تولید در دیمزارهای استان از جایگاهی مطلوبی برخوردار است.
وی افزود: نیاز آبی کم و مقاوم بودن در برابر استرس‌های محیطی در استان نظیر شوری و گرما و همچنین کوتاه بودن دوره رشد گیاه دارویی زیره سبز و از همه مهم‌تر سوددهی اقتصادی مناسب به ویژه در شرایط خشکسالی و کم آبی را از مزیت‌های این گیاه دارویی است.
دانا اضافه کرد: ارتقای بستر مکانیزاسیون به خصوص در مرحله برداشت گیاه دارویی زیره سبز با هدف کاهش هزینه‌های تولید و همچنین تعیین بازار فروش مطمئن در قالب کشت‌های قراردادی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در زمینه توسعه کشت این گیاه دارویی در استان است.
وی گفت: کاشت این گیاه دارویی در قالب طرح جهش تولید در دیمزارهای استان در سال زراعی جاری در همه شهرستان‌های استان در سطح ۲۰۰ هکتار انجام شده که به دلیل عدم بارش کافی فقط ۴۷ هکتار از مزارع قابل برداشت است به نحوی که پیش بینی می‌شود میزان ۳۲ تن بذر از مزارع مذکور برداشت شود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *