0

سند چشم انداز پیشرفت شهرستان دشتی تدوین شود

سند چشم انداز پیشرفت شهرستان دشتی تدوین شود
بازدید 36

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دوشنبه در دیدار با جمعی از مدیران و روحانیون شهرستان دشتی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان گنجی است و انسان نمی‌تواند این عظمت را درک کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: خدا انسان را دوست دارد و وی را به مهمانی خود دعوت می‌کند و خدمت به مردم یکی از کارهای ارزشمند در این ماه است.
صفایی بوشهری ادامه داد: شهرستان دشتی در تاریخ جنوب ایران و منطقه خلیج فارس دارای جایگاه بزرگی است و در رابطه با فرهنگ دینی و منطقه بوشهر و کشورهای عربی بخش زیادی از فر هنگ دینی آنها توسط علما دشتی درک شده است.
وی اضافه کرد: مرکز فهم دین و تبلیغ مکتب اهل بیت در استان و کشورهای عربی و جنوب شهرستان دشتی است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه این شهرستان در تشکیل حوزه‌های علمیه نقش آفرین بوده است، گفت: منطقه دشتی حق بزرگی به گردن استان بوشهر دارد و عرصه مقاومت منطقه دشتی هم پیشگام و هم پیشران بوده است.
وی تصریح کرد: علما دشتی در خط مقدم با انگلیس بودند و بزرگان در سطح منطقه حرکت و مردم را تشویق به این کار می‌کردند و در مبارزه با انگلیس در چهار مرحله علما دشتی پیشگام بودند و همواره در خط مقدم بودند.
صفایی بوشهری بیان کرد: منطقه دشتی یک منطقه راهبردی و خوش نام و امتحان پس داده است به همین خاطر است محروم نگه داشته شد.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب علما دشتی همگام و همراه با مردم تظاهرات ضد استبدادی انجام می‌دادند، افزود: علما دشتی در نجف خوش نام بودند و مردم این شهرستان بعد از انقلاب یک مسئله کوچک برای نظام ایجاد نکردند و در صحنه‌های مهم همچون انتخابات حضور مؤثر داشتند.
امام جمعه بوشهری خاطر نشان کرد: جوانان دشتی در عرصه‌های مختلف ممتاز هستند و منطقه دشتی نیاز به تلاش و توسعه و پیشرفت در حوزه‌های صنعت، معادن، کشاورزی، شرکت‌های دانش‌های بنیان، صنایع تبدیلی دارد.
وی بر ضرورت تدوین سند چشم انداز پیشرفت دشتی بر اساس ظرفیت‌های آمایشی تاکید کرد و گفت: اعتبارات عمرانی شهرستان باید افزایش یابد تا مشکلات به حداقل برسد.
وی همچنین بر رفع مشکلات مسائل فرهنگی آب شرب و اشتغال تاکید کرد و یادآور شد: نرخ افزایش جمعیت، ازدواج در دشتی به نسبت گذشته کاهش پیدا کرده و آسیب‌های اجتماعی بالا رفته است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *