0

۳هزار میلیاردتومان کالاهای در انبارهای اموال تملیکی فروخته شد

۳هزار میلیاردتومان کالاهای در انبارهای اموال تملیکی فروخته شد
بازدید 32

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی در مورد ساماندهی فعالیت سازمان اموال تملیکی و تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای این سازمان در یک سال گذشته گفت: اداره کل اموال تملیکی استان در سال گذشته، بخش قابل توجهی از کالاهای متروکه و قاچاق را هم از لحاظ حجم و هم از لحاظ ارزش ریالی، تعیین تکلیف کرده است، به نحوی که از ابتدای فروردین ماه ۱۴۰۲ تاکنون، میزان فروش کالاهای اموال تملیکی استان، حدود ۳ هزار میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه، تعیین تکلیف کالاهای متروکه و مهلت منقضی شده و ساماندهی امور مربوط به حوزه بنادر، گمرکات و سازمان اموال تملیکی، از جمله مسائل اصلی و ریشه‌ای استان هرمزگان در دوران نوین تحول دستگاه قضائی است و بر این اساس طی یکسال اخیر در این راستا اقدامات متنوعی در حوزه‌های مختلف انجام شده است.
قهرمانی بیان کرد: تأمین امکانات و تجهیزات لازم جهت تخلیه و بارگیری با همکاری دستگاه‌های متولی، امحاء و معدوم‌سازی کالاهای تاریخ مصرف گذشته و برگزاری مزایده نیز به صورت مستمر در دستور کار دستگاه قضائی استان هرمزگان می‌باشد که به موفقیت‌های قابل‌توجهی در تعیین‌تکلیف اقلام موجود در انبارهای این سازمان منجر شده است.
وی همچنین از برگزاری جدیدترین مزایده اموال تملیکی استان هرمزگان نیز خبر داد و گفت: مزایده فوق العاده شماره ۵۹۷ کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان هرمزگان در هفته گذشته برگزار شد که خوشبختانه با اطلاع‌رسانی مناسب، مورد استقبال گسترده متقاضیان و خریداران قرار گرفت و در نتیجه آن، ۱۴۹ ردیف کالا شامل انواع ماشین آلات راهسازی، خودرو سواری، تجهیزات و اقلام مختلف به ارزش ۶۶۰ میلیارد تومان فروخته شد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به پیشتازی این استان در تعیین تکلیف انبارهای اموال تملیکی و رتبه نخست آن در سطح کشور، تأکید کرد: براساس شاخص‌های هجده‌گانه عملکردی در حوزه‌های اموال منقول و غیرمنقول، اموال تملیکی استان هرمزگان در سال ۱۴۰۲ بیشترین میزان فروش و درآمد در کل کشور را به خود اختصاص داده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *