0

نباید با طرح مباحث قومیتی زمینه افتراق درآذربایجان غربی فراهم شود

نباید با طرح مباحث قومیتی زمینه افتراق درآذربایجان غربی فراهم شود
بازدید 35

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: در آذربایجان غربی نباید با طرح مباحث قومیتی، جناحی و سیاسی زمینه افتراق مسلمانان در استان فراهم شود چرا که وحدت و حفظ انسجام مورد تاکید امامان معصوم ع نیز بود.
وی با اشاره به اهمیت وحدت ملی و حفظ صمیمیت در ابعاد مختلف، این موضوع مهم را از جمله ابعاد مورد تاکید رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر دانست و تصریح کرد: نباید اختلاف‌های سیاسی و مذهبی مورد افتراق افراد در جامعه شده و وحدت و امنیت ملی را به مخاطره بیاندازد.
حجت الاسلام قریشی گفت: با بیان اینکه ما حق نداریم به خاطر اختلافات داخلی، جناحی و سیاسی امنیت استان را به مخاطره بیاندازیم ادامه داد: افرادی که خارج از استان هستند حق اظهار نظر درباره مسائل داخل استان را ندارند چرا که طرح مباحث اختلاف انگیز وحدت ملی و امنیت جامعه را تهدید می‌کند.
امام جمعه ارومیه به اهمیت حفظ وحدت و برادری در آموزه‌های دینی اشاره کرد و افزود: دین آمده است تا موضوع اخوت را مطرح کند و با تصریح بیان می‌کند که مؤمنان برادر یکدیگر هستند و باید در برخورد با یکدیگر موضوع برادری را مورد توجه قرار داده و در مشکلات یاریگر همدیگر باشند.
حجت الاسلام قریشی با اشاره به موضوع گلریزان و اهمیت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی ادامه داد: روز پانزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با سالروز ولادت امام حسن مجتبی ع روز اکرام ایتام می‌باشد و این روز بهترین فرصت برای کمک به فقرا نیازمندان و آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی است.
وی با بیان اینکه اگر افرادی به خاطر بدهی به ما در زندان‌ها هستند این روزها بهترین فرصت است که از آنها درگذریم افزود: اگر انسان‌ها را ببخشیم خداوند نیز ما را می‌بخشاید.
امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۴۷ میلیارد تومان خیران برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی کمک کردند که با این میزان ۴۵۵ نفر آزاد شدند و امسال نیز حدود ۶۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد مالی استان چشم به راه خیران و نیکوکاران هستند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به شعار سال و تاکید رهبر انقلاب بر مردمی سازی اقتصاد و تولید خاطرنشان کرد: مسئولان و دولتمردان باید زمینه را برای گسیل سرمایه‌های مردم به بخش تولید فراهم کنند.
حجت الاسلام قریشی ادامه داد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند اگر مشکلات اقتصادی مدیریت شوند در تدین مردم نیز تأثیرگذار خواهد بود و این اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند.
وی تاکید کرد: در زمان دفاع مقدس نیز مردم با بسیج مردمی به صحنه آمدند و دفاع مقدس با پیروزی مردم بر دشمنان همراه شد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *