0

تشکیل صدها پرونده مفاسد اقتصادی طی ایام نوروز در کشور

تشکیل صدها پرونده مفاسد اقتصادی طی ایام نوروز در کشور
بازدید 41

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی ظهر شنبه در قرارگاه تأمین نظم و امنیت نوروزی در ساری با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی با تشکیل قرارگاه انتظامی «امین» به استقبال نوروز رفته است و در تعطیلات این پلیس مانند دیگر پلیس‌های تخصصی فعال است و تعطیلی ندارد، گفت: این قرارگاه در وهله نخست مقابله با احتکار، قاچاق کالا، خودروهای شوتی، اخلالگران در نظام اقتصادی، مقابله با پولشویی و مقابله با زمین خواری که نوروز در استان‌های شمالی رونق بیشتری می‌گیرد، می‌پردازد.
سردار رحیمی با تاکید براینکه هجوم زمین‌خواران به شمال در ایام تعطیلات نوروزی بیشتر می‌شود، افزود: متخلفان از فرصت به دست آمده از تعطیلات عید به خرید، ساخت و ساز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی می‌پردازند.
وی ادامه داد: با تخریب کنندگان عرصه‌های ملی، زمین‌های کشاورزی و سودجویان در ایام تعطیلات عید نوروز برخورد قاطع می‌شود.
سردار رحیمی گفت: با راه اندازی قرارگاه امین هم اکنون صدها پرونده مفاسد اقتصادی با عناوین مختلف با مرکزیت استان‌ها تشکیل شده و دست بررسی کارشناسان است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا افزود: افراد سودجو همیشه به دنبال اهداف شوم خودشان هستند و با توجه به وضعیت فعلی جامعه ضرورت دارد دستگاه‌ها به وظایف خودشان عمل کنند، یکی از این دستگاه‌ها که به طور جدی به مساله مبارزه با قاچاق کالا و ارز می‌تواند کمک کند، انتظامی کل کشور است.
وی با اشاره به اینکه رکن اصلی برقراری نظم و امنیت در داخل کشور پلیس است گفت: پلیس با تمام امکانات در سطح کشور برای برقرای نظم و امنیت به کار برده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح تأمین نظم و امنیت افزایش ۱۸ درصدی تماس با پلیس را بعنوان یک مرجع داشتیم، افزود: دیروز افزایش ۹ درصدی ورودی مسافران به استان، کاهش ۱۷ درصدی سرقت و کاهش ۱۵ درصدی تصادفات را داشته‌ایم.
سردار رحیمی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروز کاهش ۶۵ درصدی فوتی‌های ناشی از تصادف را شاهد بودیم گفت: جدای از مشهد استانی را در سطح کشور نداریم که همانند مازندران پذیرای حجم زیادی از مسافر باشد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *