0

جمعیت هلال‌احمر زنجان به روز و فعال است

جمعیت هلال‌احمر زنجان به روز و فعال است
بازدید 39

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن افشارچی در جریان بازدید از پست خدمات بشردوستانه و مرکز آموزش‌های تخصصی امداد و نجات و پایگاه امداد و نجات بین جاده ای شمالغرب، ضمن تبریک نوروز ۱۴۰۳ و ماه مبارک رمضان افزود: در بازدید از فعالیت‌ها و خدمات دستگاه های اجرایی عضو ستاد طرح نوروزی از امکانات و تجهیزات هلال احمر بازدید کردیم.
وی تاکید کرد: در این بازدیدها با زحمات و خدماتی که جمعیت هلال احمر به هموطنان ارائه می دهد، آشنایی حاصل شد.
استاندار زنجان گفت: خوشبختانه هلال احمر این استان حرکتی رو به جلو و مثبت دارد. افشارچی خاطرنشان کرد: این مجموعه در کنار ساز و کارهای کاری در انبارهای امدادی اقلام زیستی و امدادی برای حوادث احتمالی دارد.
وی تاکید کرد: هلال احمر استان زنجان با برنامه ها و طرح هایی که در دست اجرا دارد، مجموعه ای فعال و به روز است.
استاندار زنجان گفت: با این روند فعلی، در آینده شاهد وضعیت بهتری از هلال احمر خواهیم بود.
گفتنی است، استاندار زنجان در چهارمین روز از نوروز از فعالیت دستگاه‌های خدمات رسان عضو ستاد نوروزی استان همراه با روسای دستگاه های اجرایی و از پست خدمات بشردوستانه و پایگاه امدادی شمالغرب هلال احمر بازدید کرد.
هلال احمر زنجان به بیش از ۱۵ هزار نفر در طرح نوروزی خدمات داده است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر زنجان گفت: بیش از ۱۵ هزار نفر از هموطنان در قالب طرح نوروزی از خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان بهره مند شدند.
حکمت الله هاشمی با تبریک نوروز باستانی افزود: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار ‘هم راه تان هستیم’ از ۲۴ اسفند سال گذشته در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال احمر استان ارائه خدمات ویژه آغاز شده است.
وی یادآوری کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان سومین روز از فروردین سالجاری تیم های عملیاتی در ۱۸ عملیات امداد و نجات در قالب ۲۹ تیم ۷۶ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نجاتگران در این عملیات ها موفق به انتقال ۲ مصدوم به مراکز درمانی و رهاسازی یک مصدوم گرفتار در داخل خودرو کردند.
هاشمی اظهارداشت: با حضور ۳۱۹ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان ۶ هزار و ۵۴۹ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند. وی تاکید کرد: ۸۲۷ نفر نیز در پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) مشارکت و از این طرح حمایت کرده اند.
هاشمی، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره مندی از فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت های ایمنی و کمک های اولیه را از طرح های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و گفت: توسط ۵۹ مربی داوطلب آموزشی ۷۴۹ مسافر نوروزی در ۹ روز گذشته (از ۲۴ اسفند لغایت سوم فروردین) از آموزش ها کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شده اند.
هاشمی با بیان اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می دهند، خاطرنشان کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته / جمعه / ۶ هزار و ۳۶۲ نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره مند شده اند.
وی به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و ادامه داد: در این حوزه نیز یکهزار و ۳۵۲ نفر از هموطنان از طرح های مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت، پویش هلال رحمت، مرهم برای زائر، پویش بشردوستی با مشارکت و فعالیت داطلبان بهره مند شده اند. هاشمی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد بدون محدودیت زمانی تماس برقرار کنند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *