0

ورود ۷۰۰ هزار خودرو به گیلان/بازدید ۱۶۰ هزار نفر از اماکن گردشگری

ورود ۷۰۰ هزار خودرو به گیلان/بازدید ۱۶۰ هزار نفر از اماکن گردشگری
بازدید 24

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: بر اساس داده‌های آماری از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۷۰۰ هزار خودرو وارد گیلان شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود بیش از ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار نفر به استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد مسافر و گردشگر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از مبادی ورودی زمینی و هوایی وارد گیلان شده‌اند.
جهانی از ثبت اقامت حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: بر اساس این داده‌های آماری ۶۷ درصد از ظرفیت تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پر شده است.
وی از حضور ۲۵۱ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی و عراقی هستند.
جهانی با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری صورت گرفته است، گفت: ۸۶ بازدید عادی، ۶۶ مورد تشویق، ۲۸ مورد تذکر و ۲ مورد اخطار کتبی در این بازدیدها صادر شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان تصریح کرد: در این ایام حدود ۱۶۰ هزار نفر از اماکن گردشگری، تاریخی و موزه‌های گیلان بازدید کرده‌اند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *