0

بهره‌مندی ۳ هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال‌احمر

بهره‌مندی ۳ هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال‌احمر
بازدید 40

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بخشی عصر شنبه با اشاره به فعالیت ۴۶ خانه هلال در طرح نوروزی ۱۴۰۳، اظهارکرد: پنج خانه هلال فعال در قائن، پنج خانه هلال فعال در فردوس، چهار خانه هلال نهبندان، سه خانه هلال بشرویه، چهار خانه هلال در سرایان، چهار خانه هلال سربیشه، چهار خانه هلال در درمیان، چهار خانه هلال زیرکوه، چهار خانه هلال خوسف چهار خانه هلال طبس و پنج خانه هلال بیرجند در این طرح مشارکت دارند.
معاون داوطلبان هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به خدمات نوروزی معاونت داوطلبان در سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: پویش ملی هلال رحمت یکی از طرح‌های معاونت داوطلبان است که با هدف حمایت از معیشت اقشار نیازمند، مواد غذایی مورد نیاز آنان در ماه مبارک رمضان تأمین و توزیع می‌شود.
وی در زمینه اجرای طرح داوطلب‌یار امداد و نجات، گفت: این طرح با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت گروه مهارت و بهره‌مندی از دانش نظری و مهارت عملی پزشکان عمومی و متخصص در طرح ملی امداد و نجات نوروزی اجرا می‌شود.
بخشی بیان کرد: پویش ملی بشردوستی نیز با محوریت سازمان داوطلبان و با هدف کمک به مردم مظلوم غزه در ایام نوروز اجرا می‌شود.
وی افزود: طرح مرهم برای زائر نیز با جمع آوری کمک‌های نقدی و دارویی از طریق اعلام فراخوان عمومی و از طریق مشارکت‌های مردمی و دریافت داروهای مازاد بر مصرف خانگی جهت پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی به اجرا درمی‌آید.
بخشی ادامه داد: در طرح نیابت، داوطلبان علاقمند در تمام طول سال به ویژه در مناسبت‌هایی از جمله نوروز و رمضان با مراجعه به سرای سالمندان یا منازل شخصی به سالمندان نیازمند و تنها و یا خانواده‌های معظم شهدا به نیابت از فرزند نداشته‌شان خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی را به آنان ارائه می‌کنند.
وی اذعان داشت: طرح مروجین سلامت نیز از دیگر طرح‌ها است که هرساله با هدف کاهش مخاطرات و آگاه شدن اقشار جامعه در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال برگزار می‌شود.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طرح پایش و غربالگری سلامت با برپایی ایستگاه پایش سلامت مسافرین نوروزی در کنار پایگاه‌های ثابت و موقت و جوانان اجرا می‌شود.
بخشی از شرکت ۴۱ داوطلب در طرح مروجین سلامت خبر داد و افزود: در این طرح ۴۲۵ بروشور توزیع شد و هزار و ۱۶۷ نفر بهره‌مند شدند. وی با اشاره به شرکت ۱۳ داوطلب در طرح نیابت، افزود: این طرح با اعتبار ۲۷ میلیون ریال انجام و ۶۲ نفر از آن بهره‌مند شدند.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در طرح غربالگری سلامت نیز ۴۹ داوطلب در هفت ایستگاه سلامت مشغول خدمت‌رسانی هستند.
بخشی اظهار کرد: طرح پویش هلال رحمت نیز با شرکت ۶۰ داوطلب، ۶۲۸ بهره‌ور و با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال انجام شد.
وی ادامه داد: در طرح داوطلب یار امداد و نجات نیز ۱۶ پزشک در نوروز ۱۴۰۳ با جمعیت همکاری داشتند.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پویش بشردوستی با ۱۱ شرکت کننده و ۱۱ پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی در سطح استان در ایام نوروز توانست مبلغ ۱۵۷ میلیون ریال را جمع آوری کند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *