0

مردم استان فارس در بذل و بخشش به کریم اهل بیت(ع) اقتدا کرده‌اند

مردم استان فارس در بذل و بخشش به کریم اهل بیت(ع) اقتدا کرده‌اند
بازدید 30

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام با ارسال پیامی از عموم مردم فارس جهت شرکت در جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) که دوشنبه ششم فروردین ماه مصادف با ۱۴ رمضان از ساعت ۱۶.۳۰ در مسجد نصیرالملک شیراز برگزار می‌شود دعوت به عمل آورد.
در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم؛ روز هفتم فروردین ماه امسال مواجه هست با میلاد کریم اهل بیت و سبط اکبر پیامبر گرامی اسلام وجود مقدس و با عظمت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، این روز را به همه دوستداران اهل بیت (ع) و ارادتمندان به ساحت مقدس حضرت امام مجتبی (ع) تبریک عرض می‌کنم و از خدای متعال می‌خواهم که برکات خودش را بیش از پیش در این مولود مبارک برای همه مردم ما نازل بفرماید.
در توصیف امام مجتبی (ع) جد بزرگوارشان، پیامبر گرامی اسلام فرمودند که “اِبْنِی هَذَا سَیِّدٌ”، آقا است و آقامنشی و بزرگواری شیوه وجود مقدس امام حسن مجتبی (ع) است که به وجود نازنینش افتخار می‌کنیم. مسلماً همه انسان‌ها با بزرگی و بزرگ منشی که از خود بروز می‌دهند در چشم دیگران عزیز می‌شوند و امام مجتبی (ع) در خانواده‌ای که همه کریم و بزرگ منش بوده‌اند مشهور شده است به نام کریم اهل بیت (ع).
وی کرامت، خیررسانی به دیگران و محبت کردن به همنوع را به گونه‌ای آموزش داده است که گاهی هر چه داشته بخشیده است و دست خالی رفته تا خدا دوباره روزی برساند اما نیازمندی چشمش به آنچه در دست امام مجتبی (ع) هست نباشد.
کریم است به گونه‌ای که وقتی می‌خواهد هدیه‌ای به کسی بدهد پنهانی هدیه می‌دهد و می‌فرماید چشم نیازمند به چشم کسی که می‌خواهد به او کمک دهد نیفتد که ممکن است برای او سخت و ناگوار باشد. اگر چنین آقایی را به الگو بودن برای خود انتخاب کرده‌ایم بایستی در این زمینه تلاش‌های ویژه ای کنیم. الحمدالله مردم استان فارس در بذل، بخشش، جود و کرم اقتدا به امام حسن مجتبی (ع) کرده‌اند و امیدوار هستم در این ایام نوروز هم بیش از پیش این بذل و بخشش‌ها را از تک تک مردم عزیزمان شاهد باشیم.
برای میلاد امام مجتبی (ع) جشن بگیرید به خاطر اینکه در مدینه متأسفانه ما فرصت جشن گرفتن برای آن حضرت را به دست نمی‌آوریم و حرم آن حضرت متأسفانه تخریب شده است. از این جهت شایسته است در همه کوچه‌ها، در همه خانه‌ها به یاد امام مجتبی (ع) جشن گرفته شود. در خانه‌ها چراغ روشن شود و بچه‌ها را یادآور شویم که امشب، شب جشن میلاد امام حسن (ع) است.
به صورت ویژه در شیراز و در مسجد نصیرالملک چند سال است که جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) با همت شیرازی‌های عزیز برگزار می‌شود و همه عزیزان انشاالله در شب جشن و بعد از ظهر روز چهاردهم و شب پانزدهم ماه مبارک رمضان در نماز و در جشن میلاد امام مجتبی (ع) بتوانند شرکت کنند و حضور این عزیزان بر شکوه جشن میلاد حضرت بیافزاید.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *