0

باران و برف استان مرکزی را فرا می گیرد

باران و برف استان مرکزی را فرا می گیرد
بازدید 24

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا مرادی اظهار کرد: بر اساس بررسی و تحلیل آخرین خروجی مدل‌های پیش‌بینی هوا، سامانه بارشی از ساعات امشب (یکشنبه) وارد استان مرکزی می‌شود این استان است.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی با بیان اینکه بارش‌ها در طی شب بیشتر به صورت باران و در برخی از ارتفاعات به شکل برف است، افزود: بارش‌ها در طی ساعاتی از فردا (دوشنبه) شدید پیش‌بینی شده که در مناطق سردسیر و کوهستانی گاهی به صورت برف است و همچنین در برخی مناطق بویژه مناطقی از جنوب استان مرکزی سرعت وزش باد تا حدی افزایش می‌یابد.
مرادی گفت: سامانه بارشی از ساعات عصر و اوایل شب فردا (دوشنبه) از استان مرکزی عبور می‌کند و و با عبور آن دمای هوا در استان کاهش پیدا می‌کند، به طوری که دمای هوا در ساعات شب تا صبح سه‌شنبه در برخی از مناطق سردسیر استان به کمتر از صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: هشدار نارنجی شماره یک اداره کل هواشناسی استان بر این اساس و به دلیل بارش نسبتاً شدید باران، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، اختلال در تردد معابر و جاده‌ها به دلیل لغزندگی و همچنین کاهش دید ناشی از بارش برف، احتمال کولاک برف و پدیده مه در جاده‌های مناطق سردسیر، کوهستانی و گردنه‌های استان مرکزی (بویژه گردنه‌های زالیان و قاقان) صادر شده است.
مرادی گفت: همچنین هشدار شماره ۲ سطح زرد هواشناسی کشاورزی اداره کل هواشناسی استان مرکزی به دلیل کاهش دمای هوا تا صبح سه‌شنبه و احتمال خسارت سرمازدگی به محصولات باغی و زراعی در مناطق سردسیر استان صادر شده است.
وی با بیان اینکه، سرمای شبانه هوا با شدت کمتری تا صبح چهارشنبه تداوم دارد، گفت: طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پدیده عمده هواشناسی استان مرکزی وزش باد تا حدودی شدید است.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی گفت: همچنین به دلیل ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در روز پنجشنبه، احتمال رگبار باران و برف و وزش باد در استان پیش‌بینی شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *