0

هوای اصفهان پاک است

هوای اصفهان پاک است
بازدید 42

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان بر اساس داده‌های ۱۶ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح دوشنبه ششم فروردین با میانگین ۴۷ وضعیت پاک را نشان می‌دهد.
بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان ۲۵ آبان و سپاهان‌شهر با ۴۱، پارک زمزم با ۳۱، زینبیه با ۳۲، خیابان فرشادی با ۲۸، خیابان فیض با ۲۱، پارک زمزم و ایستگاه ولدان با ۶۳، بولوار کاوه با ۶۸، کردآباد با ۴۳ و ولدان با ۳۹ AQI در وضعیت پاک است.
شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۷۲، میدان انقلاب با ۶۶، بزرگراه خرازی با ۷۰، دانشگاه صنعتی با ۵۱، رهنان با ۵۷، بولوار کاوه با ۷۲ و خیابان میرزا طاهر با ۵۲ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.
امروز شاخص هوا در خمینی‌شهر با ۵۵ و شاهین‌شهر با ۵۶ و قهجاورستان با ۷۹ AQI در وضعیت قابل قبول و در مبارکه با ۲۲ AQI پاک ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
به گزارش مهر، اصفهان از عصر روز گذشته تا بامداد امروز شاهد بارش باران بهاری بود. بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان سامانه بارش زا پرانرژی که از دیروز وارد استان شده است تا شامگاه امروز دوشنبه به صورت بارش باران و برف به ویژه در غرب و جنوب اصفهان و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و حتی در برخی ساعات تندباد لحظه‌ای در سایر نقاط استان فعال خواهد بود که این شرایط تداوم وضعیت مطلوب کیفیت هوای مناطق مرکزی از جمله کلان‌شهر اصفهان را به دنبال دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه‌های پایش هوا، ثبت می‌شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *