0

ماجرای شیعه شدن ۸۰ کوبایی در خانه ای که وقف حضرت معصومه (س) شد

ماجرای شیعه شدن ۸۰ کوبایی در خانه ای که وقف حضرت معصومه (س) شد
بازدید 47

به گزارش خبرنگار مهر، سهیل اسعد فعال رسانه ای و مبلغ آرژانتینی مقیم قم شامگاه یکشنبه در گردهمایی و ضیافت افطاری همیاران این هیات که در حسینیه بنی فاطمه (س) برگزار شد بیان کرد: ۲۶ سال در جمهوری اسلامی زندگی می کنم و فعال فرهنگی و رسانه ای در عرصه بین الملل هستم.
وی گفت: آشنایی من با هیات خادم الرضا علیه السلام در بدو حضورم در قم برای ترجمه یک سری سخنرانی ها به زبان اسپانیایی در ماه محرم بود و این همکاری ها ادامه دارد.
اسعد افزود: هیات خادم الرضا علیه السلام از نظر مدیریتی قوی و پیگیر بوده و تشکیلاتی کار می کند و این امر به دلیل آن است که دستندرکاران هیات خود را خادم و خدمتگذار مکتب اهل بیت علیهم السلام می دانند و رمز موفقیت هیات همین امر است.
این فعال رسانه ای گفت: در تبلیغ یک قاعده داریم که هیچ چیز برای ائمه معصومین علیهم السلام غیرممکن نیست؛ در یکی از جلساتی که در کوبا داشتم برخی از اعضای ارتش فیدلکاسترو هم حضور داشتند که در آن جلسه از اهمیت اخلاق در اسلام گفتم که امام علی علیه السلام فرمود سه نوع مخلوق داریم که فرشته، حیوان و انسان است که انسان دارای ویژگی های متمایزی است که اگر بعد مادی بر بعد معنوی انسان غلبه کند از حیوان پست تر و اگر برعکس شود از فرشته بالاتر خواهد بود.
وی ادامه داد: چند روز بعد یکی از این افراد ارتشی که در جلسه حضور داشت، تماس گرفت و گفت امام علی علیه السلام تعریف دقیقی از انسان داده و من همواره فکر می کردم ظاهرم انسان است اما در باطن خصلت های حیوانی دارم و افرادی هم فرشته گونه زندگی می کنند و من وقتی این تعریف دقیق را شنیدم تصمیم گرفتم شیعه شوم.
سهیل اسعد بیان کرد: پسر این فرد ارتشی نیز شیعه و طلبه می شود و به قم می آید و شیفته مکتب اهل بیت علیهم السلام و کریمه اهل بیت علیهم السلام می شود و چند سال بعد کتابی در خصوص شخصیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را ترجمه می کند و به کوبا می برد و در آنجا یک خانم با مطالعه این کتاب شیفته حضرت معصومه سلام الله علیها می شود و به عشق حضرت، خانه اش را مرکز اسلامی و وقف حضرت معصومه سلام الله علیها می کند که در این خانه ۸۰ نفر از کوبایی ها شیعه می شوند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *