0

برگزاری همایش پیشکسوتان جبهه و جنگ در اراک

برگزاری همایش پیشکسوتان جبهه و جنگ در اراک
بازدید 44

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی گفت: بیش از ۷۰ هزار رزمنده این استان در هشت سال دفاع مقدس حضور فعال داشتند.
وی افزود: ۷۲۰۰ شهید، حدود ۱۶ هزار جانباز و حدود ۷۰۰ آزاده آمار این استان است که در مقایسه با سایر استان‌ها از امتیاز ویژه‌ای برخوردار است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مطالبات مقام معظم رهبری است که امروز پایداری غزه را نیز رقم زده است، گفت: استان مرکزی در پشتیبانی از جبهه‌های دفاع مقدس نقش بسزایی داشته به گونه‌ای که بیش از ۱۲۰ طرح مهندسی در این استان طراحی و برخی از این طرح‌ها سرنوشت برخی عملیات‌ها را رقم زده است.
سردار کریمی با اشاره به نقش کنگره شهدای استان مرکزی در راستای ترویج فرهنگ ایثار شهدا گفت: در همین راستا از سال ۱۳۹۳ اجلاسیه‌های مختلف آغاز و کنگره اصلی نیز پاییز سال ۱۳۹۸ در مصلای بیت‌المقدس اراک برگزار شد.
وی با تاکید بر معرفی جایگاه راه امام راحل به نسل جوان گفت: استان مرکزی مهد پرورش مشاهیر و بزرگان بسیاری همچون امام راحل است، بنابراین باید تلاش شود مشاهیر و شخصیت‌های برجسته و شاخص این استان به نسل امروز بیش از پیش معرفی شود.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: تا کنون بیش از ۵۰۰ هنرمند این استان شناسایی شده که کار فاخر هنرمندان برای کنگره شهدا بسیار باارزش است و سایر استان‌ها از این ظرفیت استفاده می‌کنند.
سردار کریمی با اشاره به برگزاری همایش پیشکسوتان جبهه و جنگ با حضور ۲۰ هزار نفر در خردادماه امسال گفت: از سال گذشته بیش از ۱۷ هزار دانش آموز دختر به راهیان نور و اعزام بیش از ۵۰ هزار نفر به اردوهای یک تا دو روزه جهادی در این استان انجام شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *