0

خدمت رسانی به ۲۷۶ مصدوم توسط جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

خدمت رسانی به ۲۷۶ مصدوم توسط جمعیت هلال احمر خراسان رضوی
بازدید 40

محسن ذاکریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ششم فروردین‌ماه به ۲۷۶ مصدوم ۷۴ حادثه خدمت‌رسانی شده است، انتقال ۴۲ مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی ۱۷۴ نفر و امدادرسانی به ۱۳۲ نفر از جمله خدمات امداد و نجات است که در این مدت در ۱۵ پست ثابت و ۱۳ پست سیار فعال هلال احمر ارائه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در این مدت ۱۱۳ نفر به مراکز درمانی جمعیت هلال احمر مراجعه کرده‌اند، گفت: علاوه بر اینکه ۱۳۲ نفر از خدمات مراکز توانبخشی و ۶۹۲ نفر از داروخانه جمعیت هلال احمر استفاده کرده‌اند.
وی با اشاره به فعالیت ۶۸ مرکز در قالب طرح خدمات یکپارچه نوروز ۱۴۰۳ و ماه رمضان گفت: این خدمات علاوه بر ۳۰ پایگاه ثابت امداد و نجات، در هفت پست موقت امداد و نجات، دو تیم توانا، ۲۵ مرکز پاسخگویی اضطراری، یک تیم واکنش سریع، یک تیم امداد هوایی و یک تیم آنست ارائه می‌شود.
ذاکریان با بیان اینکه ۱۰۲۳ تیم نوروز امسال فعال هستند، تصریح کرد: نیروهای عملیاتی این تیم‌ها شامل ۱۱۴۴ نفر روز پرسنل، ۷۰۴ نفر روز امدادگر، ۱۲۳۲ نفر روز نجات گر و ایثار و ۱۰۱۲ داوطلب تخصصی هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به فعالیت ۲۷۷۵ نفر روز در بخش جوانان اظهار کرد: اطلاع‌رسانی نقاط حادثه‌خیز و راهنمایی ۳۶۳۵۱ نفر از مسافرین، مشارکت ۱۶۵۹۱ نفر در پویش بهرفت (بهینه کردن رفتار ترافیکی)، ایمنی سازی ۱۳۵۲ مکان و ارائه ۲۹۸۲ نفر خدمت امدادی وکمک‌های اولیه را از جمله خدمات این حوزه برشمرد.
وی با بیان اینکه در این مدت ۱۶۷۳۹ کودک از فضای دوستدار کودک این ایستگاه‌های استفاده کرده‌اند گفت: سنجش مخاطرات پیشگیری شده مانند فشارخون برای ۷۵۹۹ نفر، ارائه خدمت آموزش مهارت‌های امداد وکمک‌های اولیه به ۷۸۷۱ نفر و توزیع ۲۷۳۳ بسته افطاری از دیگر خدمات ارائه شده در این ایستگاه‌ها بود.
ذاکریان با اشاره به فعالیت ۷۸۷ نفر روز در قالب کمیته داوطلبان گفت: هشت هزار و ۶۷۹ بهره‌ور از طرح‌های مروجین سلامت، پویش هلال رحمت، مرهم زائر، پویش بشر دوستی و… بهره‌مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه آموزش‌های مخاطرات، احیای قلبی، مسمومیت و … در ۱۶۴ ایستگاه انجام شده است خاطرنشان کرد: توزیع ۱۸۰۹ بسته فرهنگی، برگزاری ۹۷۹ مسابقه و توزیع بیش از هشت هزار نسخه کتابچه، پوستر و بروشور از جمله اقدامات فرهنگی انجام شده در این مدت است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *