0

ورود حدود ۵ میلیون گردشگر به گیلان

ورود حدود ۵ میلیون گردشگر به گیلان
بازدید 35

ولی جهانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون و ۹۰ هزار خودرو وارد گیلان شده است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از ورود حدود ۵ میلیون مسافر به این استان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد مسافر و گردشگر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از طریق مبادی زمینی و هوایی وارد گیلان شده است.
جهانی از ثبت اقامت حدود ۷ میلیون ۹۰۰ هزار نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۸۰.۲۹ درصد تخت تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی گیلان پُر شده است.
وی از ورود ۳۲۹ گردشگر خارجی به گیلان خبر داد و افزود: این افراد دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی و هلندی هستند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از بازدید ۴۵۱ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری در این استان خبر داد و بیان کرد: حاصل بازدیدهای نظارتی در گیلان ۲۶۶ بازدید عادی، ۱۱۲ مورد تشویق، ۶۶ مورد تذکر و ۷ مورد اخطار کتبی صادر شده است.
جهانی از بازدید ۵۴۰ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: این آمارها افزایش ۴.۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *