0

شرکت ۱۲۹ نفر از فرهنگیان آستارا در طرح شناسایی معلمان نمونه

شرکت ۱۲۹ نفر از فرهنگیان آستارا در طرح شناسایی معلمان نمونه
بازدید 38

بیژن خالقوردی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال ۱۲۹ نفر از فرهنگیان مدارس دولتی و غیردولتی در پست‌های مختلف آموزگاری، دبیری، هنرآموزی، مشاوره، تربیت‌بدنی و مراقب سلامت در طرح شناسایی معلم شرکت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه پس از تشکیل کمیته ارزیابی مدرسه و بارگذاری مدارک توسط شرکت‌کنندگان، ۱۱۵ نفر به مرحله منطقه‌ای راه یافتند، افزود: مدارک و مستندات این تعداد راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای توسط سه تن از داوران منطقه در مقاطع مختلف تحصیلی موردبررسی قرار گرفت و در نهایت ۹۵ نفر امتیاز لازم را در سامانه my.medu.ir کسب کردند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا با بیان اینکه سهمیه معلمان نمونه در مرحله مدرسه‌ای به ازای هر ۱۰ نفر نیروی دارای ابلاغ موظف آموزگاری / دبیری یک نفر و در مرحله منطقه‌ای به ازای هر ۵۰۰ نفر در هر مقطع تحصیلی یک نفر می‌باشد، گفت: تقدیر از معلمان منتخب مدرسه‌ای به‌عهده مدرسه و معلمان منتخب شهرستانی برعهده شهرستان می‌باشد.
وی افزود: کنترل نسخه فیزیکی مستندات بارگذاری‌شده ازجمله طرح درس، درس‌پژوهی، اقدام‌پژوهی و تقدیرنامه، مصاحبه حضوری، ارائه تدریس، بررسی مدرک تحصیلی، سنوات خدمت، ساعات آموزشی ضمن‌خدمت و صلاحیت اخلاقی راه‌یافتگان به مرحله منطقه‌ای ازجمله بخش‌های مرحله منطقه‌ای طرح شناسایی معلمان نمونه بود.
خالقوردی پور با بیان اینکه کلیه معلمان رسمی، پیمانی، آزمایشی، قراردادی، خرید خدمات شاغل در تمام واحدهای آموزشی و پرورشی به شرط ۱۲ ساعت تدریس در طول هفته مشمول طرح شناسایی معلمان نمونه بودند، افزود: طبق شیوه‌نامه ابلاغی از سوی استان، منتخبین مرحله کشوری سال گذشته مجاز به شرکت در طرح فوق نمی‌باشند.
وی با اشاره به اینکه داشتن حداقل سه سال سنوات تجربی تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱ برای شرکت در طرح شناسایی معلمان نمونه الزامی است، تصریح کرد: این طرح معلمانی که در مرخصی بوده یا غیبت بیش از چهار جلسه داشته و در هیأت‌های بدوی و تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری پرونده دارند را شامل نمی‌شود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا شناسایی، معرفی و تجلیل از معلمان نمونه به عنوان الگو را اقدامی در راستای اعتلای فرهنگ عمومی تکریم و قدردانی از معلمان دانست و گفت: تقویت جایگاه اجتماعی معلمان، تقویت خودباوری و ایجاد انگیزه در بین فرهنگیان ازجمله اهداف طرح «شناسایی معلمان نمونه» در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *