0

طرح تکمیل آبرسانی ساری در مرحله اتصال مخزن به خط انتقال

طرح تکمیل آبرسانی ساری در مرحله اتصال مخزن به خط انتقال
بازدید 31

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر داوودیان ظهر شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش همکاران ما در شرکت آب منطقه‌ای مازندران این طرح مهم آبرسانی که نقش زیادی در پایداری تأمین آب آشامیدنی مرکز استان دارد طبق برنامه زمان‌بندی طی ۹ ماه اجرا شد. از صبح امروز نیز اقدامات نهایی برای اتصال تأسیسات جدید به شبکه آبرسانی ساری آغاز شده است.
وی افزود: هدف از اجرای این طرح تکمیلی، افزایش ظرفیت انتقال و حفظ پایداری آب آشامیدنی به شهر ساری است. طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا عصر امروز عملیات اتصال مخزن به تأسیسات موجود به پایان می‌رسد.
این مسئول خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه آب آشامیدنی زنده‌یاد سلیم‌بهرامی شهر ساری که آب سد شهید رجایی را به آب آشامیدنی و بهداشتی تبدیل می‌کند، دهه فجر ۱۳۹۸ به بهره‌برداری رسیده و توان تصفیه یک‌هزار و ۵۰۰ لیتر آب را دارد. اما در حال حاضر از این تصفیه‌خانه یک‌هزار لیتر بر ثانیه آب وارد شبکه آبرسانی ساری می‌شود که با بهره‌برداری از طرح تکمیلی این توان انتقال افزایش می‌یابد.
داوودیان اظهار کرد: آب مخزن سد شهید رجایی از طریق یک خط انتقال ۲۵ کیلومتری ابتدا به تصفیه‌خانه شهر ساری می‌رسد و پس از تصفیه با خط انتقال ۹ کیلومتری وارد مخزن بزرگ باغ‌کرمانی ساری می‌شود. برای ارتقاءِ ظرفیت خط انتقال به شبکه توزیع مرکز استان نیازمند اجرای خط انتقال سه کیلومتری از باغ‌کرمانی تا ابتدای شبکه توزیع شهری بودیم که این طرح اکنون به نقطه پایانی رسیده است.
وی با بیان این‌که برای اجرای این طرح تکمیلی آبرسانی در مجموع ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شد، افزود: علاوه بر خط انتقال سه کیلومتری جدید که اجرا شد، با هدف افزایش پایداری تأمین آب آشامیدنی ساری یک مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی جدید نیز در منطقه باغ کرمانی ساخته شد و با بهره‌برداری از آن آب آشامیدنی شهر ساری پس از ورود به ۲ مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی وارد شبکه توزیع شهری می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران تصریح کرد: عملیات اتصال خط جدید و مخزن به شبکه توزیع آب شهری امروز پایان می‌یابد و در آینده نزدیک هم عملیات تکمیلی باقیمانده، شامل محوطه‌سازی و فرآیند شست‌وشوی مخزن برای آبگیری و وارد مدار شدن نیز پیش از تابستان آغاز می‌شود تا شهروندان مرکز استان تابستان امسال شاهد بروز نوسان در روند تأمین آب آشامیدنی نباشند.
داوودیان ضمن قدردانی از مجموعه فرمانداری ساری و همچنین مدیریت شهری ساری از جمله شهرداری، پلیس راهور و سایر متولیان امر بابت همراهی در اجرای این طرح زیرساختی آبرسانی اظهار کرد: قدردان همراهی و شکیبایی شهروندان ساکن بلوار کشاورز که در زمان اجرای عملیات لوله‌گذاری بردباری به خرج دادند نیز هستیم و امیدواریم با این کار بخش عمده‌ای از مشکل شهروندان ساری را به ویژه در تابستان برطرف کنیم.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *