0

خسارت ۱۹۰۰ میلیاردریالی سیلاب به حوزه کشاورزی و باغبانی پلدختر

خسارت ۱۹۰۰ میلیاردریالی سیلاب به حوزه کشاورزی و باغبانی پلدختر
بازدید 23

شمس‌الدین جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سیلاب اخیر هزار و ۹۷۳ میلیارد ریال به زیر بخش‌های کشاورزی شهرستان‌های پلدختر و معمولان خسارت وارد کرد.
وی عنوان کرد: بارش‌های شدید و سیل‌آسا در اواخر اسفندماه سال گذشته و اوایل فروردین‌ماه جاری خسارت‌هایی به زیر بخش‌های محصولات زراعی، باغبانی، دام، طیور، زنبورعسل، شیلات و عشایر و همچنین به زیر بخش‌های امور فنی و زیربنایی و منابع طبیعی وارد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی پلدختر، افزود: سیلاب به زیر بخش محصولات زراعی شامل آب‌گرفتگی در مزارع سبزی و صیفی و غلات و خسارت به اراضی زراعی در سطح ۸۲۰ هکتار حدود هشت هزار و ۷۴۵ میلیون ریال خسارت زد.
جمشیدی، گفت: بارش‌های شدید و سیل‌آسا به زیر بخش باغبانی شامل باغات میوه و اراضی آنها در سطح ۱۰۵ هکتار خسارت وارد کرد.
وی افزود: آب‌گرفتگی یک واحد گلخانه هیدور پونیک زیر بخش باغبانی مبلغ ۵۴ هزار و ۳۳۵ میلیون ریال خسارت وارد کرد.
جمشیدی، افزود: سیلاب در زیر بخش دام، طیور، زنبورعسل، شیلات و عشایر نیز به ۱۶ واحد دامداری روستایی و عشایری، ۳۰۰ کلنی زنبورعسل، ۲۱۰ تن علوفه دام و یک انبار خوراک آبزیان در یک مزرعه پرورش ماهی خسارت وارد کرد که در مجموع در این زیر بخش حدود هفت هزار و ۷۹۰ میلیون ریال خسارت وارد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی پلدختر گفت: سیلاب بیشترین خسارت را در دو شهرستان پلدختر و معمولان به زیر بخش امور فنی و زیر بنایی وارد کرد به‌طوری‌که تنها حدود ۵۰ درصد از مجموع کل خسارات بخش کشاورزی به این دو شهرستان است.
جمشیدی، افزود: سیل به پنج دستگاه موتور تلمبه کشاورزی به همراه تمام لوازم و اتصالات و همچنین به جاده بین مزارع کشاورزی به طول ۷۹.۴۵ کیلومتر خسارت وارد کرد.
وی یادآور شد: بارش‌های شدید و سیل‌آسا به راه‌های دسترسی عشایری به طول ۱۴۴ کیلومتر، به ۱۵ هکتار از اراضی تحت‌فشار، سه هزار و ۵۰۰ متر لوله آبرسانی خسارت وارد کرد.
مدیر جهاد کشاورزی پلدختر، افزود: بیش از چهار کیلومتر از کانال‌های آبرسانی کشاورزی تخریب و پر شد و به ۱۵ هکتار از اراضی صیفی مجهز به سیستم آبیاری طرح تیپ خسارت وارد شد.
جمشیدی، گفت: در پی این بارش‌ها به ۱۳ بند انحرافی کشاورزی بیش از ۹۸۱ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال خسارت وارد شد.
وی افزود: در زیر بخش منابع طبیعی نیز به ۲۸ بند و سازه آبخیزداری و ۶۵ هزار اصله نهال غیر مثمر مربوط به دو نهالستان خسارت وارد شد و در مجموع بیش از ۲۸۳ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال خسارت به این زیر بخش بود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *