0

بیمارستان فوق تخصصی اکباتان همدان افتتاح شد 

بیمارستان فوق تخصصی اکباتان همدان افتتاح شد 
بازدید 29

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح این بیمارستان گفت: تعداد تخت‌های پی آی سیو (PICU) بیمارستانی یا تخت مراقبت‌های ویژه کودکان در دولت سیزهم ۲ برابر شد از ۵۰۰ مورد به هزار مورد افزایش یافت.
بهرام عین الهی افزود: دولت سیزدهم به حوزه درمان اطفال اهمیت زیادی قائل بوده است، سالم بودن این قشر که آینده ساز مملکت هستند بسیار مهم است.
وی یاد و خاطره شهید آیت الله رئیسی را گرامیداشت و گفت: ما امروز از وجود و حضور ایشان محروم هستیم ولی بدون شک روح شهید جمهور حاضر و ناظر هستند.
عین اللهی گفت: به قولی که ایشان در حوزه محرومیت زدایی و گسترش مراکز درمانی دادند، عمل شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۴۰ پروژه در حوزه بهداشت درمان و آموزش در دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح شده که رکورد خوبی در سه سال اخیر است، افزود: در این مدت ۵۳۶ تخت جدید به بیمارستان‌های استان همدان اضافه شده است.
وی از اکباتان به عنوان یکی از بیمارستان‌های مدرن و پیشرفته کشور یاد کرد و گفت: خدمات این بیمارستان می‌تواند منطقه را پوشش دهد.
گفتنی است؛ این پروژه حدود ۱۴ سال به دلیل نبود اعتبار عمرانی ناتمام باقی مانده بود که از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور شهید به استان تأمین اعتبار شد.
این بیمارستان دارای دو ساختمان بوده که یک ساختمان برای پذیرش و کارهای اداری و ساختمان مجاور آن برای درمان و بستری طراحی شده است.
این مرکز دارای ۷ اتاق عمل و ۴ بخش ویژه، زنان، ان. آی. سی.یو، سی. سی.یو و پی آی سی یو می‌باشد.
هر طبقه این بیمارستان دارای ۵۰ تخت بیمارستانی است و هر بخش دارای دو اتاق چهار تخته، اتاق‌های دو تخته و یک تخته است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *