0

۱۱۰۰ بیمار ام اس در استان زنجان شناسایی شده‌اند

۱۱۰۰ بیمار ام اس در استان زنجان شناسایی شده‌اند
بازدید 27

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم صلاحی مقدم گفت: بیش از ۷۰ درصد مبتلایان به ام اس را زنان تشکیل می‌دهند و هم اکنون ۷۱۶ زن و ۲۵۳ مرد از خدمات انجمن ام اس استان بهره مند می‌شوند.
مدیر انجمن خیریه‌ام اس استان زنجان با بیان اینکه انجمن ام اس زنجان از سال ۸۸ به همت خیرین در راستای حمایت از بیماران ام اس شروع به کار کرد اظهار کرد: ساختمان جدید انجمن ام اس به مساحت ۵ هزار و ۵۵ مترمربع در ۴ طبقه شامل استخر، فیزیوتراپی، پالس تراپی، شنوایی سنجی و بینایی سنجی، کلینیک، سالن اجتماعات، مهمان سرا و… احداث شده است که هزینه‌های صفر تا صد ساخت این مکان از محل مشارکت خیرین انجمن تأمین شده است.
صلاحی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر ۳ طبقه از این ساختمان آماده و مهیای خدمت به بیماران است و فقط طبقه زیر زمین آنکه استخر و آب درمانی آن تکمیل نشده است، گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده بابت مجوز هنوز موفق به اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی نشده‌ایم که امیدواریم هرچه زودتر مجوز لازم اخذ و فعالیت‌های درمانی کلینیک آغاز شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ بیمار ام اس در سطح استان زنجان شناسایی و تحت پوشش این خیریه هستند، گفت: از این تعداد تشکیل پرونده در این انجمن ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان خانم هستند.
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران ام اس استان زنجان خاطر نشان کرد: کلیه هزینه‌های دارویی این بیماران ماهانه تا سقف یک میلیون تومان پرداخت می‌شود که عملاً بیماران هزینه‌ای بابت دارو پرداخت نمی‌کنند و ۱۰۰ درصد رایگان است.
صلاحی مقدم تصریح کرد: متأسفانه نگرانی این بیماران فقط بابت هزینه داروهای مکمل و نبود اشتغال برای بیماران با توجه به شرایط بیماریشان است.
وی با بیان اینکه این انجمن علاوه بر حمایت از هزینه‌های داروی این بیماران در خصوص حمایت‌های درمانی نیز فعالیت دارد، بیان کرد: در این راستا با آزمایشگاه‌های سطح شهر قراردادی منعقد شده است که بیماران تحت پوشش تا سقف ۵۰ الی ۶۰ درصد تخفیف در هزینه‌ها را داشته باشند.
مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران ام اس ادامه داد: همچنین علاوه براین خدمات حمایت‌های معیشتی، ازدواج، فوت و… نیز از بیماران توسط خیرین این انجمن در مناسبت‌های مختلف در طول انجام می‌شود.
صلاحی مقدم با اشاره به اینکه انجمن ام اس با تشکیل ۱۰ کمیته مالی، رفاهی، پزشکی و… در جهت رفاه بیماران اقداماتی را انجام می‌دهد اظهار کرد: همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی خیاطی، رزین، گل دوزی … و کلاس‌های ورزشی یوگا، دارت، شطرنج، تنیس روی میز و… از جمله برنامه‌های این انجمن برای همیاران است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *