0

پژو ۲۰۶ خریداران را خوشحال کرد

پژو ۲۰۶ خریداران را خوشحال کرد
بازدید 36

به گزارش اکوایران، بررسی روند قیمتی پژو ۲۰۶ تیپ دو نشان می‌دهد این محصول ایران خودرو در نیمه دوم ۱۴۰۲ رشدی حدود ۲۸ درصدی را در قیمت بازاری در کارنامه خود ثبت کرده است. این میزان رشد دربازه زمانی یاد شده خریداران پژو ۲۰۶ را در ابتدای نیمه دوم سال گذشته خوشحال کرد.

متقاضیان پژو ۲۰۶ می‌توانستند در هفته اول پاییز سال گذشته این محصول را با قیمتی حول و حوش ۴۶۰ میلیون تومان از بازار خریداری کنند این در حالیست که در هفته پایانی اسفند ۱۴۰۲ قیمت این محصول هاچ‌بک (بدون صندوق عقب) ایران خودرو به حوالی ۵۹۰ میلیون تومان رسید.

بنابراین قیمت این خودروی محبوب در بازه ۶ ماهه نزدیک به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافت. پژو ۲۰۶ تیپ دو به طور میانگین ماهانه بیش از ۲۱ میلیون تومان رشد قیمت را به خود دیده است. به زبان درصد قیمت این خودرو ماهانه به صورت میانگین بیش از ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

بررسی روند قیمتی پژو ۲۰۶ در بازار  نشان می‌دهد این خودروی پُرطرفدار در بازه زمانی ۲۱ دی ۱۴۰۲ تا ۲۸ دی ۱۴۰۲ رشدی حدود ۳۵ میلیون تومانی را در کارنامه ثبت کرده است. پژو ۲۰۶ در ۲۱ دی سال گذشته با قیمت حدود ۵۱۰ میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت اما بعد از گذشت هفت روز، فروشندگان حاضر نبودند خودروی در اختیار خود را با قیمتی کمتر از حدود ۵۴۵ میلیون تومان واگذار کنند.

بنابراین شاهد هستیم که در بازه زمانی مورد اشاره قیمت این محصول ایران خودرو رشدی حدود هفت درصدی را تجربه کرده است. البته روند قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو همیشه صعودی نبوده و در مقاطعی از پاییز و زمستان پارسال شاهد ثبات قیمت یا ریزش قیمت این خودروی محبوب بودیم.

بررسی روند قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در بازار نشان می‌دهد این خودرو هیچ گاه بیش از ۱۰ میلیون تومان افت قیمت را تجربه نکرده است. پژو ۲۰۶ در چند نوبت طی یک هفته با ریزش ۱۰ میلیون تومانی در بازه ۶ ماهه دوم ۱۴۰۲ روبرو شد. این میزان افت قیمت به زبان درصد به ما می‌گوید پژو ۲۰۶ در مواقعی که با بیشترین افت قیمت روبرو شده، قیمتش تنها حول و حوش ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد باتوجه به توقف تولید این خودرو از ابتدای ۱۴۰۲ شاهد کاهش تعداد مدل صفر ۲۰۶ تیپ دو در بازار ۱۴۰۳ باشیم. پیش‌بینی می‌شود در بهترین حالت مدل صفر این خودرو تا پایان شهریور سال جاری در دسترس متقاضیان قرار داشته باشد. کاهش تعداد مدل صفر و تقاضای بالا برای این خودرو پُرطرفدار خود می‌تواند پارامتری باشد تا فارغ از نوسان ارزی و روندهای حاکم بر قیمت های بازاری، نمودار قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو را در بازار افزایشی کند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *