0

کارنامه صنایع مهم بازار سرمایه در فروردین ماه/ بیشترین کاهش تولید به خودرویی‌ها رسید!

کارنامه صنایع مهم بازار سرمایه در فروردین ماه/ بیشترین کاهش تولید به خودرویی‌ها رسید!
بازدید 46

به گزارش اکوایران، پنج صنعت در بازار سرمایه کشور به عنوان صنایع اصلی یا محوری شناخته می‌شوند. درآمدزایی این پنج صنعت برای اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و تغییرات آن می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر روند اقتصاد کشور داشته باشد. 

صنعت خودرو و ساخت قطعات یکی از این صنایع محوری به شمار می‌رود. این صنعت در فروردین ماه 1402 نتوانست رشد فروشی نسبت به فروردین 1401 داشته باشد اما در فروردین ماه امسال بیش از 100 درصد رشد فروش داشته است. نکته قابل توجه دیگر در عملکرد فروردین ماه امسال این صنعت کاهش 21 درصدی مقدار تولید این صنعت است. کاهش مقداری فروش در کنار افزایش درآمدی 100 درصدی را تنها افزایش قیمت محصولات یا کاهش موجودی انبار توجیح می‌کند.

شرط طلای قوی و دلار ضعیف

صنعت فلزات اساسی که در رقابت با صنعت محصولات شیمیایی یکی از بزرگترین صنایع کشور به شمار می‌رود؛ در فروردین ماه امسال 13 درصد بیشتر از فروردین 1402 فروش داشته است. این صنعت در فروردین 1402 به نسبت فروردین 1401 نزدیک به 40 درصد رشد درآمدزایی داشت. صنعت فلزات اساسی تغییرات خاصی از نظر مقدار تولیدات نداشته است.

صنعت استخراج کانه‌های فلزی نیز در فروردین ماه امسال 29 درصد رشد فروش داشته است؛ در فروردین ماه 1402 تنها 11 درصد بیشتر از ماه مشابه در سال قبل از آن درآمدزایی کرده بود. این صنعت در فروردین 1402 نزدیک به 15 درصد کمتر از فروردین 1401 تولید کرده بود اما در فروردین ماه امسال توانسته است 21 درصد بیشتر از فروردین 1402 تولید داشته باشد.

جزئیات پروژه نمک‌زدایی در خلیج فارس

سنگین‌ترین صنعت بازار سرمایه در فروردین ماه امسال 20 درصد بیشتر از ماه مشابه در سال قبل فروش داشته است. عملکرد درآمدی فروردین 1402 این صنعت به نسبت فروردین 1401 تنها 7 درصد بهتر بوده است. مقدار تولیدات این صنعت در فروردین ماه امسال حدودا با فروردین 1402 برابر بود؛ در حالی که این میزان در سال قبل 5 درصد بیشتر از فروردین 1401 بوده است.

سایر صنایع مهم بازار سرمایه نیز در فروردین ماه امسال به طور متوسط 24 درصد بیشتر فروردین 1402 درآمدزایی کردند؛ در حالی که فروردین 1402 را با 73 درصد رشد درآمدی به نسبت فروردین 1401 گذراندند. مقدار تولید صنعت فرآورده‌های نفتی در فروردین ماه امسال بیانگر رشد 12 درصدی تولیدات به نسبت ماه مشابه در سال قبل است. این صنعت در فروردین ماه 1402 نزدیک به 7 درصد کمتر از فروردین 1401 تولید کرده بود.

شکست حزب مودی؛ یک پیروزی برای دموکراسی هند

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *