0

روزانه چند بار مسواک بزنیم/ مسواک معمولی یا برقی؛ کدام بهتر است

روزانه چند بار مسواک بزنیم/ مسواک معمولی یا برقی؛ کدام بهتر است
بازدید 70

به گزارش خبرگزاری مهر، پروین باستانی رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت با اشاره به اجرای پویش ملی سلامت دهان و دندان با شعار «دهان دریچه سلامت» به همه افراد جامعه (کودک و بزرگسال) توصیه کرد برای حفظ سلامت دهان و دندان خود روزانه حداقل دو بار از مسواک و یک بار از نخ دندان استفاده کنند.
وی تاکید کرد: مسواک زدن باید یک بار قبل از خواب شبانه و یکبار نیز در طول روز انجام شود و به طور معمول هر بار حدود دو دقیقه مسواک زدن طول بکشد.
به گفته باستانی، تمیز کردن دندان‌های کودکان باید از زمان مشاهده اولین دندان شیری در دهان آن‌ها آغاز شود. برای این کار می‌توان از گاز استریل یا پارچه تمیز، مسواک نرم یا مسواک انگشتی استفاده کرد.
وی تاکید کرد: پس از رویش دندان‌های خلفی (عقبی) کودک دیگر نباید از گاز یا پارچه برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده کرد بلکه باید مسواک نرم را به کار برد.
به گفته این دندانپزشک، تا زمانی که کودک به تنهایی قادر نیست به روش صحیح دندان‌هایش را مسواک بزند باید با کمک و نظارت والدین مسواک زدن انجام شود.
رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در صورتی که مسواک زدن به روش صحیح انجام شود هر دو نوع مسواک (معمولی یا برقی) مؤثرند و نکته مهم این است که به طور مرتب و به شیوه صحیح لثه و دندان‌ها تمیز شوند.
به گفته وی، در صورتی که افراد به هر علتی در نگهداشتن دسته مسواک مشکل داشته باشند، می‌توان از وسایل کمکی برای نگه داشتن مسواک یا از مسواک برقی استفاده کرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *