0

الگوی جدید بازتوزیع منابع تعرفه گذاری خدمات پرستاری را به دولت آینده پیشنهاد می کنیم

الگوی جدید بازتوزیع منابع تعرفه گذاری خدمات پرستاری را به دولت آینده پیشنهاد می کنیم
بازدید 19

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران نسبت به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ناراضی هستند . بر این اساس الگوی کارشناسانه جدیدی برای بازتوزیع منابع تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری طراحی کرده‌ایم و این طرح را به دولت آتی پیشنهاد می‌دهیم.

احمد نجاتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نظام سلامت کشور با مشکلاتی مواجه است، اظهار کرد: حرفه پرستاری، یک ظرفیت بزرگ برای حل مشکلات نظام سلامت محسوب می‌شود. 

وی افزود: نظام سلامت با مشکلات متعددی مانند «هزینه‌های پرداختی فراوان مردم برای دریافت خدمات» و «میزان کیفیت خدمات درمانی ناشی از کمبود پرستار» مواجه است. لازم است نگاه رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت دولت آتی به ظرفیت‌های حرفه و جامعه پرستاری واقف باشد. 

دکتر نجاتیان افزود: حدود ۳۰۰هزار پرستار شاغل در نظام سلامت کشور، دانشکده های پرستاری و بخش‌های مختلف می‌توانند به حل مشکلات نظام سلامت کمک‌ کنند. اگر برنامه‌ریزی صحیح و جامعی در حوزه نظام سلامت وجود داشته باشد، می‌توان در مسیر «حل مشکلات حوزه سلامت»، «سلامت محورشدن نظام سلامت و کنترل بیماری‌ها» و «ارائه خدمات با کیفیت» گام برداریم.

وی درباره دیگر خواسته‌های جامعه پرستاری از دولت آتی گفت: تقویت نقش پرستاران در عرصه سیاستگذاری از دیگر خواسته‌های پرستاران است و نقش پرستاران در جایگاه سیاستگذاری وزارت بهداشت تقویت شود. 

نجاتیان گفت: همچنین معضلاتی مانند کمبود پرستار، مهاجرت پرستاران و کمبود ظرفیت استخدام باید در کانون توجه دولت آتی قرار گیرد. پرستاران از دولت آتی می‌خواهند به معضلات کلان نظام سلامت مانند کمبود پرستار، مهاجرت پرستاران  و موارد دیگر توجه کند.

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: بسته خدمات رفاهی و اجتماعی پرستاران در دولت سیزدهم با دستور رئیس‌جمهور شهید طراحی شد، و پرستاران از دولت آتی می‌خواهند پیگیری و اجرای این بسته را در دستور کار قرار دهد.

نجاتیان درباره قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری نیز اظهار کرد: دو معضل در ارتباط با اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری وجود دارد؛ نخست اینکه منابع کافی برای این طرح در نظر گرفته نشده، همچنین مدل بازتوزیع منابع طرح تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مناسب نیست.

ino.ir/1/1628/2258

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *