0

جریمه‌های رانندگی افزایش می یابد؟

جریمه‌های رانندگی افزایش می یابد؟
بازدید 36

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  تسنیم، حسن مومنی رییس پلیس راه کشور در آیین آغاز سراسری پویش چشم به راهیم با بیان اینکه اگر فرهنگ سازی کنیم می توانیم در کاهش تصادفات تاثیرگذار باشیم، اظهار کرد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خواب‌آلودگی چهار عامل بروز تصادفات است.
وی با بیان اینکه ایمن ترین راههای ما آزادراه‌هاست، افزود: این درحالی است که تعداد فوتی ها در این آزادراه ها بالاست، چراکه سرعت حرکت زیاد است.
رییس پلیس راه کشور گفت: اگر بتوانیم موارد ذکر شده را کنترل کنیم، قطعا می توانیم برای سال آینده روزنه خوبی را برای کاهش تصادفات رانندگی داشته باشم.
وی تاکید کرد: در نوروز گذشته ۱۲۱۷ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند. آمار پزشکی قانونی برای ۱۱ ماه امسال حاکی از تلفات جانی حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر در تصادفات رانندگی است.
وی بیان کرد: تمرکز پلیس روی ۳۰ کیلومتری شهرهاست؛ چراکه اگر پایان سفر باشد خستگی بیشتر است و هم اینکه در۳۰ کیلومتری شهرها تراکم جمعیت بیشتر است.
رئیس پلیس راه با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد رانندگان قانونمند رانندگی می کنند، اضافه کرد:  در رانندگی کوچک ترین اشتباه می تواند به آخرین اشتباه تبدیل شود. بنابراین با رانندگان حادثه ساز برخورد شده و از سفر آنها در ایام نوروز جلوگیری به عمل می آوریم.
مومنی در ادامه با بیان اینکه مبلغ جریمه‌های رانندگی بازدارنده نیست، گفت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم پیگیری های لازم را در این رابطه داشته باشد. افزایش جریمه‌های رانندگی ارتباطی به مباحث مربوط به معیشت مردم ندارد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *