0

وقوع سرقت در ایران کاهش یافت

وقوع سرقت در ایران کاهش یافت
بازدید 32

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، سردار محمد قنبری ظهر شنبه در سفر به استان ایلام با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ پلیس آگاهی توفیق‌های مطلوبی را در زمینه کاهش سرقت‌ها کسب کرد، گفت: وقوع سرقت در کشور روند نزولی و کاهشی یافته و از ۱۷ درصد افزایش ابتدای سال به ۶ درصد در پایان سال کاهش یافت.
وی اظهار داشت: سرعت العمل پلیس در بین وقوع سرقت، دستگیری مجرمان و کشفیات کاهش یافته و میزان کشفیات سرقت ها توسط پلیس در سطح کشور ۳۵ درصد و در ایلام ۶۹ درصد طی سال ۱۴۰۲ افزایش داشت.
وی افزود: پلیس با تمام توان با هدف کنترل وقوع سرقت‌ها به میدان آمده و اولویت پلیس جلوگیری از سرقت است تا مردم با خاطری آسوده و آرام به مسافرت‌های نوروزی خود بپردازند و در همه محورها نیروی گشت و کنترل پلیس فعال است.
رئیس پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: پلیس تحرک‌های مجرمان سابقه دار سرقت را رصد و کنترل می‌کند و فرصت ارتکاب جرم از بزهکاران کاهش پیدا کرده است.
وی بیان کرد: افزایش کشفیات سرقت و دستگیری بزهکاران باعث کاهش بروز سرقت شده و فرصت ارتکاب جرم کاهش یافته است.
رئیس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه یکی از طرح‌های مهم پلیس، برای مجرمانی اعمال می‌شود که سرقت برای آنها پیشه و حرفه محسوب می‌شود بیان کرد: مجرمانی که چهار و یا بیش از چهار فقره سابقه کیفری داشته باشند، این افراد بزهکار به صورت هوشمند و الکترونیکی کنترل و در صورت ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر می‌شوند و این طرح در تهران بزرگ، انتظامی ویژه غرب تهران و استان البرز اجرایی شده است و به زودی در کل کشور اجرا خواهد شد
ردار قنبری بیان کرد: تقویت گشت‌های پلیس آگاهی از دیگر اقدامات فراجا در زمینه مقابله با بزهکاری سرقت است تا در سال جاری عرصه به سارقان تنگ شود.
وی در ادامه درخصوص وقوع سرقت در استان ایلام گفت: وقوع سرقت در استان کاهش یافته و ایلام در تحقق و برنامه‌های مرکز برای کاهش سرقت و بزهکاری موفق عمل کرده است.
ربیس پلیس آگاهی فراجا یادآور شد: در ایلام میزان سرقت‌ها کاهش چشمگیر و محسوس داشته و وقوع سرقت‌های مهم در استان نیز ۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *