0

واکسیناسیون ۲ میلیون و ۱۸۵ هزار نوبت سر دام در ایلام

واکسیناسیون ۲ میلیون و ۱۸۵ هزار نوبت سر دام در ایلام
بازدید 23

یونس احمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در طی ماه اول سال ۱۴۰۳ تعداد ۲ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۲۱۳ نوبت سر دام بر علیه بیماری دامی از جمله ppr,تب برفکی هاری،بروسلوز ، آبله و…واکسیناسیون صورت گرفته است.
وی همچنین گفت: از این میزان واکسیناسیون تعداد یک‌میلیون و ۱۹۹ هزار و ۶۷۲ راس دام سبک برعلیه بیماری ppr یا طاعون نشخوار کنندگان کوچک واکسینه شده است.
وی در ادامه افزود: میزان واکسیناسیون برعلیه بیماری هاری در سگ‌های گله و صاحبدار به تعداد ۲ هزار و ۸۸۵ قلاده واکسینه کرده‌اند.
مدیرکل دامپزشکی استان ایلام عنوان کرد: ر رابطه با واکسیناسیون برعلیه بیماری تب برفکی وبروسلوز دام سبک و سنگین و همچنین آبله، گفت: به تعداد ۵۲ هزار و ۷۵۴ برعلیه بیماری تب برفکی و به تعداد ۳۰ برعلیه بیماری بروسلوز دام سنگین (گاو و گوساله) و به تعداد ۱۷۸ هزارو ۱۱۹ برعلیه بروسلوز دام سبک واکسیناسیون صورت گرفته است ونیز در طی سه مال اول سال به تعداد ۳۰۲ هزار ۳۹۹ برعلیه بیماری آبله واکسیناسیون صورت گرفته است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *