0

بدهی‌های میلیاردی و تیرهایی که به هدف نخورد/ نمره قبولی کسب سهمیه

بدهی‌های میلیاردی و تیرهایی که به هدف نخورد/ نمره قبولی کسب سهمیه
بازدید 50

به گزارش خبرنگار مهر، تیراندازی ایران ۱۴۰۲ را به خوبی سپری نکرد. عملکرد ملی پوشان در مسابقات مهم چندان مطلوب نبود. ملی پوشان تیراندازی از بازیهای آسیایی تنها با یک مدال برنز برگشتند این در حالی است که مسوولان فدراسیون قول چندین مدال خوش رنگ در این رقابت‌ها را داده بودند. برخی تیراندازان مانند جواد فروغی تنها مدال آور رشته تیراندازی ایران در بازی‌های المپیک توکیو در سالی که گذشت با افت شدیدی در رنکینگ جهانی مواجه شدند. همچنین تیراندازان ایران مانند همیشه با مشکلات زیادی مانند نبود مهمات و لغو اعزام به اردوها و مسابقات نیز روبه رو بودند.
درخشش تیراندازان در باکو
رقابت‌های جام جهانی باکو نخستین رویدادی بود که تیم ملی ایران در اردیبهشت ماه عازم آن شد که ماحصل این اعزام کسب دو مدال طلا و نقره و ایستادن در جایگاه سوم این مسابقات برای نخستین بار در تاریخ تیراندازی کشور بود. در این رقابتها سجاد پورحسینی با عملکرد فوق العاده در فینال تپانچه ۱۰ متر صاحب گردن‌آویز طلا شد تا پس از جواد فروغی عنوان دومین مرد طلایی تپانچه ایران را به نام خود ثبت کند. هانیه رستمیان دیگر نماینده ایران بود که موفق شد در این رقابتها به مدال نقره دست پیدا کند.

مدال برنز تیم تراپ میکس ایران در جام‌جهانی آلماتی
پس از موفقیت نسبی تیراندازان در جام جهانی باکو ملی پوشان اهداف پروازی که سالها رکورد را پشت سرگذاشته بودند راهی رقابت های جام جهانی آلماتی شدند. تیم ملی ایران با ۱۰ نماینده راهی قزاقستان شد که ماحصل آن کسب مدال برنز میکس تراپ توسط مرضیه و محمد حسین پرورش نیا بود. مدالی که کسب آن برای نخستین بار در ادوار حضور کشورمان در جام‌های جهانی بود.
حساب‌های فدراسیون بسته شد
در کوران این مسابقات حساب‌های فدراسیون تیراندازی به دلیل شکایت سید مهدی هاشمی رییس سابق فدراسیون تیراندازی بسته شد. هاشمی به دلیل مطالباتی که از فدراسیون داشت باعث شد حساب فدراسیون در آستانه چند رویداد مهم از جمله رقابت های قهرمانی جهان و بازیهای آسیایی هانگژو مسدود شود. همزمان با مسدود شدن حساب فدراسیون بدهی مالیاتی باقی‌مانده از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵ که در دوره مدیریت هاشمی بود هم کار را برای مسوولان وقت فدراسیون سخت تر کرد هر چند این بدهی مالیاتی با پیگیری های به موقع مرتضی قربانی پرداخت شد و حساب‌های فدراسیون برای مدتی فعال شد اما مجددا با شکایت هاشمی باز فدراسیون با مشکل مسدود بودن حساب هایش مواجه شد.
کسب دومین سهمیه المپیک در باکو
سومین اعزام تیراندازان کشورمان در سال ۱۴۰۲ میدان بزرگی به نام قهرمانی جهان بود، جایی که دختران و پسران کشورمان برای کسب سهمیه المپیک به مصاف رقبای خود رفتند، در این میدان بزرگ شرمینه چهل امیرانی در تفنگ بادی ۱۰ متر ضمن صعود به فینال دومین سهمیه کاروان ایران و رشته تیراندازی در المپیک پاریس را به نام خود ثبت کند. درخشش تیراندازی در این میدان تنها به کسب سهمیه چهل امیرانی ختم نشد و این ملی پوش تیرانداز کشورمان به همراه امیر محمد نکونام در تفنگ میکس نیز صاحب مدال نقره شدند. در تپانچه ۱۰ متر نیز هانیه رستمیان، گلنوش سبقت الهی و مینا قربانی با ایستادن در رده سوم مسابقات قهرمانی جهان ،مدال برنز را برای کاروان کشورمان به ارمغان آوردند.

پایان کار ۱۶ تیرانداز در بازیهای آسیایی با تنها یک برنز
پس از پشت سرگذاشتند این رویدادهای سخت نوبت به بازیهای آسیایی هانگژو رسید. تیم ایران با ۱۶ ورزشکار در این بازیها شرکت کرد و تنها به یک مدال برنز توسط هانیه رستمیان و امیر جوهری خو در تپانچه میکس قناعت کرد. تعداد مدال های این رشته در مقایسه با ادوار گذشته بازیهای آسیایی با افت زیادی همراه بود.
کسب نخستین مدال انفرادی تراپ در آسیا
فدراسیون تیراندازی بلافاصله بعد از بازی‌های آسیایی خود را آماده اعزام تیراندازان تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی به چانگ‌چون کره جنوبی کرد که در این رقابتها نیز هانیه رستمیان چهارمین مدال خود را دشت کرد. وی در تپانچه ۲۵ متر ایران را صاحب یک مدال نقره کرد تا نشان دهد که با انگیزه زیاد خود را برای حضور در المپیک پاریس آماده می‌کند.این مسابقات در بخش اهداف پروازی هم پیگیری شد که طی آن در تراپ بابک یگانه راهی فینال شد و در حالی که در یک قدمی کسب سهمیه المپیک قرار داشت، پس از نماینده چین و قطر در جایگاه سوم ایستاد و نخستین مدال انفرادی تراپ در آسیا را کسب کرد. در همین مسابقات تیم تراپ مردان کشورمان نیز با ترکیب بابک یگانه، محمد بیرانوند و محمد حسین پرورش نیا بر سکوی سوم ایستاد.

سومین سهمیه المپیک هم در اندونزی دشت شد
تیم ملی تیراندازی کشورمان بعد از پشت سر گذاشتن مسابقات اخیر اینبار راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اندونزی شد تا تعداد سهمیه‌های این رشته را در سبد کاروان ایران افزایش دهد. در جریان این رقابتها در تپانچه ۱۰ متر تیم ایران با ترکیب جواد فروغی، سجاد پورحسینی و امیر جوهری خو به نشان نقره دست یافت. در رشته تفنگ نیز یلدا سلیمانی همراه پوریا نوروزیان صاحب مدال برنز میکس شدند. در تفنگ ۱۰ متر بانوان فاطمه امینی ضمن صعود به فینال موفق شد سومین سهمیه تیراندازی را به نام ایران ثبت کند وی همچنین در بخش تیمی به همراه یلدا سلیمانی و فاطمه کرمزاده نشان برنز این مسابقات را به دست آورد.
نوجوان ۱۵ ساله ایرانی المپیکی شد
مسابقات قهرمانی آسیای اهداف پروازی در کویت آخرین رویدادی بود که ملی پوشان کشورمان در آن حضور داشتند در جریان این مسابقات محمد بیرانوند نوجوان ۱۵ ساله کشورمان موفق شد با پشت سرگذاشتند تمام رقبای آسیایی خود ضمن کسب مدال طلا سهمیه المپیک پاریس را هم از آن خود کرد. در ادامه این مسابقات نیز مرضیه پرورش نیا و محمد بیرانوند با کسب مدال نقره در تراپ میکس پرونده مدال‌های تیراندازی را در سال ۱۴۰۲ بستند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *