0

حضور بازیکن خارجی در اردوی تنیس روی میز/ نوشاد مزد زحماتش را گرفت

حضور بازیکن خارجی در اردوی تنیس روی میز/ نوشاد مزد زحماتش را گرفت
بازدید 23

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) هنوز فهرست نهایی بازیکنان شرکت کننده در بازی های المپیک پاریس را منتشر نکرده است اما بر اساس رده بندی جهانی بازیکنان این رشته برای کسب سهمیه، حضور نوشاد عالمیان به عنوان یکی از سیزده بازیکن برتر رنکینگ (رنکینگ کسب سهمیه المپیک) در بازی های ۲۰۲۴ پاریس قطعی است.
این در حالی است که پیش از این نیما عالمیان با قهرمانی در رقابت های آسیای میانه، تنها سهمیه این منطقه برای المپیک را از آن خود کرده بود. بدین ترتیب تنیس روی میز مردان ایران همچون بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو با دو بازیکن در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شرکت خواهد داشت.
جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز مردان تاکید دارد که المپیکی شدن نوشاد عالمیان از طریق رنکینگ که برای نخستین بار در تاریخ تنیس روی میز ایران اتفاق افتاده است، با توجه به عملکرد وی در مسابقات اخیر و موقعیتی که در رنکینگ جهانی داشت، قابل پیش بینی بود.
وی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: اینکه نوشاد عالمیان برای نخستین بار از طریق رنکینگ جهانی صاحب سهمیه المپیک شود، قابل پیش بینی بود. بعد از مسابقات گرند اسمش عربستان و عملکرد درخشانی که او در ریاض داشت تقریبا این موضوع قطعی شده بود. حضور در رقابت های کرواسی و اسلوونی هم در واقع برنامه ویژه فدراسیون برای این بازیکن بود برای اینکه بتواند ارتقای رنکینگ داشته باشد و هر اما و اگری را برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ بردارد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با یادآوری اینکه نوشاد عالمیان در مسابقات کانتندر کرواسی تا مرحله یک چهارم پیش رفت و در اسلوونی هم در دور سوم مرحله حذفی به کار خود پایان داد، خاطرنشان کرد: در این دو رویداد من کنار نوشاد نبودم. زمانیکه باید برای ویزای اقدام می شد من ازبکستان بودم. پاسپورتم نبود که اقدام لازم روی آن صورت بگیرد. به همین دلیل نوشاد بدون مربی در مسابقات کرواسی و اسلوونی شرکت کرد با این حال در هردو رویداد به ویژه کرواسی خوب عمل کرد.
لطف الله نسبی تاکید کرد: دیدارهایی که نوشاد در مسابقات کانتندر کرواسی برگزار کرد و صعودی که تا مرحله یک چهارم داشت به ارتقای او در رنکینگ کمک زیادی خواهد داشت. بهبود موقعیت جهانی این بازیکن در رنکینگ کمک می کند تا او برای المپیک قرعه بهتری داشته باشد.
وی با یادآوری اینکه در المپیک ریو هم ترکیب برادران عالمیان حضور داشتند، افزود: برای المپیک توکیو فقط نیما کسب سهمیه کرد در حالیکه نوشاد برای آن دوره بازی ها هم شانس کسب سهمیه از رنکینگ جهانی را داشت اما برخی سهمیه های دوبل این موقعیت را از او گرفت. نوشاد اما بالاخره برای المپیک پاریس مزد زحماتش را گرفت و با تاریخ سازی موفق به کسب سهمیه شد. او در سال ها اخیر با عملکرد خوب خود، هم موقعیتش را ارتقا داد و هم حفظ کرد.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در مورد برنامه های آماده سازی پیش بینی شده برای نوشاد و نیما عالمیان تا قبل از المپیک گفت: یک دوره رقابت های استار کانتندر به میزبانی تایلند برگزار میشود. قرار بود در این رویداد شرکت داشته باشیم اما اختلاف ساعت زیادی که تایلند با ایران دارد، منصرف مان کرد. بازیکنان در تایلند و بعد از بازگشت به زمان نیاز دارند تا با اختلاف ساعت کنار بیایند. به همین دلیل قید این سفر را زدیم و به جای آن برنامه های دیگری را جایگزین می کنیم.
لطف الله نسبی با بیان اینکه از ۳ تیر اردوی آماده سازی نوشاد و نیما عالمیان برای المپیک در نوشهر آغاز می شود، در مورد حضور دیگر بازیکنان در این اردو گفت: دعوت از بازیکنان دیگر بر اساس نیاز تمرینی نوشاد و نیما خواهد بود. در کل اما به یک بازیکن دفاعی نیاز داریم. در صورتیکه در این زمینه با ریاست فدراسیون به توافق برسیم از یک بازیکن عراقی برای حضور در اردو دعوت می کنیم و با حضور او اردوی المپیکی را ادامه می دهیم.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *