0

ترکیب کاروان پارالمپیک نهایی شد/ حضور در ۱۰ رشته با ۶۷ ورزشکار

ترکیب کاروان پارالمپیک نهایی شد/ حضور در ۱۰ رشته با ۶۷ ورزشکار
بازدید 22

سعید سلگی مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس از حیث تعداد رشته ها و سهمیه های کسب شده در آنها و همچنین زمان نهایی شدن ترکیب اعزامی توضیح داد.
اختصاص ۸ سهمیه پاراوزنه برداری به ایران
وی از تخصیص ۸ سهمیه به رشته پاراوزنه برداری خبر داد و گفت: البته طبق قوانین در هر وزن مجاز به اعزام تنها یک نماینده هستیم در حالیکه در هر یک از اوزان ۱۰۷ و ۱۰۷+ کیلوگرم دو سهمیه به ایران اختصاص داده شده است.
حذف دو پاراوزنه بردار و اعزام ۶ نفر
مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک تاکید کرد: با این اوصاف به ناچار باید دو سهمیه را نادیده بگیریم. در همین زمینه مکاتبه ای با فدراسیون داشته ایم تا با انجام بررسی های لازم، نفرات موردنظر برای اعزام مشخص شوند. البته بر اساس وضعیت فعلی پاراوزنه برداران و رکوردهای آنها، تقریبا مشخص است که چه کسانی اعزام می شوند اما در این زمینه منتظر تایید کادر فنی هستیم. در کل اینکه اعزام ۶ پاراوزنه بردار طبق ۸ سهمیه تخصیصی در این رشته قطعی است.
سه سهمیه در جودو
سلگی به وضعیت رشته پاراجودو اشاره کرد و گفت: امروز کمیته برگزاری بازی های پارالمپیک، بر اساس رنکینگ جهانی فهرست پاراجودوکاران را هم نهایی و اعلام رسمی می کند. بر اساس این رنکینگ سه سهمیه ایران قطعی است و آنها جزو ترکیب کاروان لحاظ کرده ایم و اضافه شدن این سه سهمیه جدید به کاروان را مدنظر داریم اما با این حال منتظر اعلام رسمی هستیم.

۹ سهمیه جدید در رشته های پاراوزنه برداری و پاراجودو به ترکیب کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک پاریس اضافه شده است
بسته شدن فهرست رشته های اعزامی با ۱۰ رشته
این مقام مسئول در کمیته ملی پارالمپیک تاکید کرد: پاراجودو آخرین رشته ای است وارد فهرست رشته های اعزامی کاروان ایران به بازی های پارالمپیک می شود. با اضافه شدن این رشته، ترکیب رشته های اعزامی به پاریس با ۱۰ رشته والیبال نشسته و گلبال (تیمی)، پاراوزنه برداری، پارادوومیدانی، پاراتیراندازی، پاراتیروکمان، پاراتکواندو، پاراشنا، پاراکانو و پاراجودو (انفرادی) بسته خواهد شد.
مشخص بودن تعداد نفرات اعزامی در ۸ رشته تیمی و انفرادی
وی همچنین گزارشی از وضعیت تعداد ورزشکاران اعزامی در هر یک از این رشته ها ارائه داد و گفت: در والیبال نشسته و گلبال به ترتیب ۱۲ و ۶ ورزشکار اعزامی خواهیم داشت. اعزام ۶ و ۳ ورزشکار در پاراوزنه برداری و پاراجودو هم طبق سهمیه جدید تخصیصی قطعی است. در پاراتکواندو ۵ ورزشکار اعزامی در بخش مردان (۳ نفر) و بانوان (۲ نفر) داریم. در پاراکانو هم دو ورزشکار شامل یک مرد و یک زن اعزام می شوند. در پاراشنا هم طبق سهمیه های کسب شده دو نماینده خواهیم داشت. پارادوومیدانی ایران هم ۲۰ نماینده در پاریس خواهد داشت. وضعیت تعداد ورزشکار اعزامی در این ۸ رشته قطعی است اما در سایر رشته ها نیاز به بررسی تکمیلی است.
تیراندازی؛ اعزام قطعی دو ورزشکار و بلاتکلیفی دو نفر دیگر
سلگی در مورد وضعیت سه رشته دیگر توضیح داد و با یادآوری اینکه در پاراتیراندازی چهار سهمیه کسب شده است، ادامه داد: اعزام ساره جوانمردی و نسرین شاهی قطعی است. رقیه شجاعی و مرتضی میرشفیع دو پاراتیرانداز دیگر هستند که کسب سهمیه کرده اند اما باید از آنها رکوردگیری انجام شود تا نسبت به اعزام شان تصمیم قطعی اتخاذ شود.

مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک ترکیب نهایی کاروان ایران در بازی های پاریس را اینگونه اعلام کرد: ۶۷ ورزشکار در ۱۰ رشته
بررسی وضعیت پاراکمانداران برای تعیین تکلیف ۷ سهمیه
مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به حضوری که پاراکمانداران در مسابقات بین المللی چک داشتند، خاطرنشان کرد: در پاراتیروکمان ۷ سهمیه کسب شده است اما قرار بود نتیجه عملکرد پاراکمانداران در این رقابت ها تعیین کننده وضعیت اعزام شان باشد. طی یکی دو روز آینده جلسه فنی در این زمینه برگزار می شود تا تکلیف سهمیه ها و ورزشکارانی که می توانند از آنها استفاده کنند، مشخص شود.
نهایی شدن ترکیب ۲۰ نفره پارادوومیدانی بعد از بررسی های تکمیلی
وی در مورد رشته پارادوومیدانی که پرتعداد ترین رشته اعزامی به بازی های پارالمپیک به حساب می آید نیز گفت: تقریبا اعزام ۲۰ پارادوومیدانی کار از مجموعه ورزشکاران جانباز و توان یاب و نابینا و کم بینا قطعی است. در مورد نفرات اعزامی روی یک دو گزینه باید بررسی تکمیلی انجام شود تا فهرست آنها نهایی شود.
اعزام ترکیبی متشکل از ۶۷ ورزشکار به پاریس
این مقام مسئول در کمیته ملی پارالمپیک در مورد ترکیب نهایی ورزشکاران اعزامی به بازی های پارالمپیک پاریس به خبرنگار مهر گفت: باید بررسی های تکمیلی در مورد پاراتیراندازی، پاراتیروکمان و پارادوومیدانی به نتیجه برسد تا ترکیب نهایی شود اما طبق پیش بینی ها ۶۶ یا ۶۷ ورزشکار اعزامی خواهیم داشت.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *