0

وزیر بهداشت خبر داد: ۵۰ درصد صرفه‌جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

وزیر بهداشت خبر داد: ۵۰ درصد صرفه‌جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع
بازدید 101

دکتر بهرام عین‌الهی در حاشیه «نخستین همایش بین‌المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» گفت:  طرح سلامت خانواده بر نظام ارجاع تا پایان دولت سیزدهم در تمام شهرستان‌های کشور گسترش می‌یابد.

وی با اشاره به تجربیات کشور در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در نظر دارد تجربیات خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد و از تجربیات دیگران نیز استفاده کند.

وزیر بهداشت درباره مزایای اقتصادی اجرای نظام ارجاع خاطرنشان کرد: اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت سبب شده حداقل ۵۰ درصد صرفه‌جویی اقتصادی داشته‌باشیم. به طور قطع، اجرای نظام ارجاع نه تنها مزایای اقتصادی داشته بلکه در پیشگیری از بیماری‌ها نیز موثر است و نتایج فراوانی به همراه دارد. 

عین‌الهی با بیان اینکه پویش ملی سلامت توسط وزارت بهداشت اجرا شد، افزود: نتایج پویش ملی سلامت بیانگر این است حدود ۸۸۰ هزار و ۴۴۰ هزار نفر به ترتیب به فشار خون و دیابت مبتلا بودند اما از بیماری خود مطلع نبودند. اگر فشار خون و دیابت  درمان نشود منجر به سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود. 

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *