0

اجرای طرح «کرامت انسانی»؛ امسال / لزوم اقدام عملی برای جهش تولید دارو و تجهیزات پزشکی

اجرای طرح «کرامت انسانی»؛ امسال / لزوم اقدام عملی برای جهش تولید دارو و تجهیزات پزشکی
بازدید 81

دکتر بهرام عین اللهی در اجلاس وبیناری روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت در سال گذشته، از تعارض منافع و فساد به عنوان دو خط قرمز اصلی وزارت بهداشت و دولت مردمی یاد کرد.

وی در این اجلاس با بیان اینکه دولت مردمی، فسادستیز است، گفت: فسادستیزی باید در عمل نمود یابد. در نهج البلاغه امیرالمومنین(ع) توصیه می کنند که باید بر تمام افراد زیرمجموعه نظارت کرد و در صورت مواجهه با فساد، حتما برخورد قاطع و بازدارنده صورت گیرد. 

وی با تاکید بر رعایت کرامت انسانی در نظام سلامت، گفت: کرامت انسانی باید در همه سطوح رعایت شود و ارباب رجوع، مورد احترام قرار گیرد که خوشبختانه این موارد در وزارت بهداشت رعایت شده است و امسال اجرای طرح کرامت انسانی از اهم برنامه های وزارت بهداشت است. 

وزیر بهداشت، بررسی نقاط ضعف و قوت مدیریتی در دانشگاه های علوم پزشکی را با اهمیت ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید ابتدا عملکرد دانشگاه ها بررسی و برای برطرف کردن نقاط ضعف، برنامه راهبردی تدوین و اجرایی شود. در عین حال نظارت بر اجزای سازمان و تشکیلات نیز ضروری است. 

عین‌اللهی صرفه جویی در هزینه ها و ارتقای بهره وری در دانشگاه های علوم پزشکی را از اصول مهم دانست و با اشاره به شعار سال و رویکرد مشارکت جویی از مردم، یادآور شد: امسال منتظریم استانهایی که در تولید دارو و تجهیزات پزشکی کمتر مشارکت داشته اند، اقدامات عملی را آغاز کنند و شاهد جهش تولید در کالاهای سلامت محور باشیم. 

وی از اجرای پویش ملی سلامت با مشارکت بیش از ۴۶ میلیون نفر به عنوان یکی از اقدامات موفق وزارت بهداشت در سال گذشته یاد کرد و از اجرای پویش های سلامت کودکان و همچنین غربالگری سرطان در سال جاری خبر داد و گفت: طرح بین المللی سلامت خانواده باید در سال جاری همانند سال گذشته با قوت اجرایی شود و در شهرهای بیشتری گسترش می یابد. 

وزیر بهداشت با اشاره به افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان در دولت مردمی، بر تشکیل قرارگاه جهش تولید سلامت محور در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد و افرود: وزارت بهداشت باید به تجاری سازی محصولات دانش بنیان کمک و با خرید این محصولات از آنها حمایت کند و پذیرفتنی نیست شاهد واردات کالاهای خارجی مشابه کالاهای با کیفیت داخلی باشیم.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *