0

شاخص کیفی هوا در ۱۲ نقطه از خوزستان «ناسالم» اعلام شد

شاخص کیفی هوا در ۱۲ نقطه از خوزستان «ناسالم» اعلام شد
بازدید 34

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در روز جاری (۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲) شاخص کیفی هوا در ایستگاه شهر بهبهان ۱۵۵ AQI ثبت شده که این امر نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌های سنی (قرمز) است.
بر اساس شاخص یادشده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
همچنین وضعیت هوای در ایستگاه‌های شهر اهواز استانداری ۱۰۹، حفاری ۱۰۳، نیوساید ۱۲۲، اداره کل هواشناسی ۱۰۸، هندیجان ۱۴۲، آبادان ۱۳۶، خرمشهر، ۱۲۷، ماهشهر ۱۱۹، سوسنگرد ۱۰۸، کارون ۱۰۷ و شادگان ۱۰۳ AQI به ثبت رسیده که این امر نشان دهنده ناسالم بودن هوا برای گروه‌های حساس (نارنجی) است.
بر اساس شاخص نامبرده افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
بر اساس طبقه‌بندی پنج‌گانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *