0

کارگروه مردمی سازی تولید در مرکز البرز تشکیل می‌شود

کارگروه مردمی سازی تولید در مرکز البرز تشکیل می‌شود
بازدید 39

به گزارش خبرگزاری مهر، یحیی رمضانی ضمن تبریک سال جدید با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر معظم انقلاب به تبیین راهبرد اجرایی این شعار پرداخت و گفت: تحول در بروکراسی اقتصادی و تمرکززدایی منابع ثروت و سوق دادن آن به سمت بنگاه‌های کوچک اقتصادی که به دست مردم اداره می‌شود، چرخ اقتصاد مردمی سازی را به حرکت در خواهد آورد.
وی با اشاره به ظرفیت واحدهای اقتصادی و برندهای ملی صنعتی مستقر در کرج به عنوان پتانسیل بالقوه برای تحقق این شعار و ضرورت تشکیل کارگروه ویژه مردمی سازی تولید در مرکزیت استان البرز بیان کرد: تدوین نسخه‌ای جدید با نقش راهبری مردم در امور اقتصادی و رفع موانع فرارو و ابلاغ دستورالعمل مردمی سازی به دستگاه‌های اجرایی با رویکرد بازنگری در حوزه بروکراسی اداری بالاخص بدنه کارشناسی و تقویت بنگاه‌های کوچک اقتصادی زمینه ساز جهش تولید خواهد شد.
فرماندار ویژه کرج با بیان اینکه مردمی سازی اقتصاد با بسیج عمومی و تدوین دستورالعمل ویژه دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای خرد و کوچک و صنایع دانش بنیان محقق می‌شود، قانونگذاری مجلس در فراکسیون اقتصادی به منظور سیاستگذاری‌های جدید در نظام مالیاتی و همچنین توزیع و تخصیص هدفمند تسهیلات بانکی بین بنگاه‌های مولد اقتصادی جهش تولید با مشارکت مردم را رقم می‌زند.
رمضانی با تأکید بر ضرورت اقتصاد درون گرای مردمی و بسیج مردمی در امور اقتصادی افزود: ترکیب فعالیت اقتصادی با مشارکت اجتماعی مردم زمینه ساز اقتصاد جهش زاست. ترویج فرهنگ مصرف محصولات ایرانی توسط مردم، رونق اقتصاد و جهش تولید را با مردمی سازی رقم خواهد زد. بدون فرهنگ سازی، اقتصادی سازی میسر نیست و همواره ارتباط معناداری بین اقتصاد و فرهنگ وجود داشته است.
وی عنوان کرد: نامگذاری درایتمندانه سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نوعی تلاش برای تثبیت هویت فرهنگی ما و نقش مشارکت اجتماعی و فرهنگی مردم برای ساخت و تحکیم بنیان‌های اقتصادی است. کارگروه مردمی سازی تولید در مرکز استان تشکیل می‌شود و با ابلاغ دستورالعمل اجرایی زمینه ساز تحقق شعار سال در میدان عمل خواهیم بود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *