0

وضعیت ذخایر خونی اصفهان مناسب نیست/نیاز ۸۶۵ بیمار تالاسمی به خون

وضعیت ذخایر خونی اصفهان مناسب نیست/نیاز ۸۶۵ بیمار تالاسمی به خون
بازدید 44

کیان دهراب پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک سال نو اظهار کرد: با توجه به اینکه تقاضای مراکز درمانی برای فرآورده‌های خونی در روزهای تعطیلات نوروز به قوت خود باقی است از هم استانی‌ها درخواست داریم در این تعطیلات، نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی را فراموش نکنند.
وی گفت: در استان اصفهان، تعداد ۸۶۵ نفر بیمار تالاسمی ماژور به طور مرتب خون دریافت می‌کنند و ۶۲ مرکز درمانی در استان اصفهان با حدود ۶۰۰۰ تخت بیمارستانی، روزانه به فرآورده‌های خونی نیاز دارند و در این بین فرقی میان روزهای تعطیل و غیر تعطیل نیست.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان تصریح کرد: مردان هر سه ماه یکبار و خانم‌ها هر چهار ماه یک بار خون می‌توانند خون اهدا کنند و با هر بار اهدا، حداقل جان سه نفر نجات پیدا می‌کند.
دهراب پور اضافه کرد: اینجانب هر سه ماه یک بار خون اهدا می‌کنم و آخرین بار هم یک روز قبل از تعطیلات نوروز در روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۲، خون اهدا کرده‌ام تا هم از تبعات مثبت جسمی و روحی اهدای خون برخوردار شوم و هم با این کار، ادامه حیات را برای سه انسان دیگر به ارمغان آورد.
وی گفت: امروزه شایع‌ترین علت مرگ و میر، بیماری‌های قلبی عروقی است که با اهدای خون مستمر (سالی حداقل دو بار اهدای خون)، یکی از فاکتورهای خطر این بیماری‌ها (غلظت بالای خون) به حداقل می‌رسد.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان ادامه داد: ذخیره خون استان اصفهان در روز دوم فروردین سال ۱۴۰۳ ۲۱۹۲ واحد معادل ۵/۴۳ روز و شهرستان اصفهان ۱۳۳۴ معادل ۴ روز است در حالی که حداقل ذخیره استاندارد ۸ روز است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *