0

رفع تصرف ۳ هزار مترمربع از اراضی ملی دماوند در پلاک «سفیدخانی»

رفع تصرف ۳ هزار مترمربع از اراضی ملی دماوند در پلاک «سفیدخانی»
بازدید 33

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شکری، عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی گشت‌های مشترک نوروزی ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز دماوند با هدف حفظ انفال و عرصه‌های ملی به مساحت سه هزار مترمربع از اراضی ملی واقع در پلاک ۱۸۸ اصلی موسوم به «سفیدخانی» رفع تصرف شد.
وی افزود: این سه فقره اجرای دستور تخریب ساخت سازهای غیرمجاز در راستای تبصره ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جهت رفع تصرف و اعاده وضع به حال سابق توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند، مسکن و شهرسازی و گشت امور اراضی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند بیان کرد: در این اراضی منابع طبیعی، سودجویان متصرف اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز از جمله دیوارکشی و تفکیک اراضی کرده بودند.
شکری گفت: با توجه به اینکه اراضی ملی و دولتی جزو انفال و متعلق به بیت المال مردم است، اداره منابع طبیعی با برگزاری گشت‌های مستمر نظارت کامل بر حفظ و حراست اراضی ملی را به عمل آورده است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.‌
وی بیان کرد: از شهروندان خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اطلاع دهند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *