0

کارآمدی تجهیزات و توسعه رادارهای هواشناسی استان تهران ضروری است

کارآمدی تجهیزات و توسعه رادارهای هواشناسی استان تهران ضروری است
بازدید 29

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، عصر شنبه در حاشیه بازدید از سایت پیش بینی و مجموعه تجهیزات هواشناسی استان تهران در جمع خبرنگاران با تبریک به مناسبت روز جهانی هواشناسی، اظهار کرد: طی این بازدید، ضمن عرض خداقوت به مجموعه اداره کل هواشناسی، در جریان اقدامات سال ۱۴۰۲ و برنامه‌های پیش بینی شده در سال ۱۴۰۳ توسط این اداره کل قرار گرفتیم.
یزدی مهر در ادامه بر ضرورت توسعه رادارها و کارآمدی تجهیزات و پایگاه‌های اقلیم شناسی و هواشناسی به منظور تحقق اقدامات پیشگیرانه در سطح استان تهران تاکید کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های هواشناسی در خصوص اعلام هشدارهای جوی، نقش مهمی در پیشگیری از مخاطرات دارد، گفت: اداره کل هواشناسی با توجه به مسؤولیت قانونی رصد و پایش مخاطرات جوی، با اعلام پیش هشدار می‌تواند از تحمیل خسارات جانی و مالی در بخش‌های مسکونی، صنعتی و کشاورزی در هنگام وقوع مخاطرات طبیعی، مثل سیل که امروزه از پرچالش ترین حوادث محسوب می‌شود جلوگیری کند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به همکاری و تعامل نزدیک اداره کل مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی بر ضرورت تداوم این هم افزایی تاکید کرد و افزود: سازمان هواشناسی با پیش بینی‌های دقیق یاور مدیریت بحران برای صدور هشدارهای لازم خواهد بود که خوشبختانه طی سنوات اخیر با این همکاری مؤثر از حجم بروز خسارات تا حدود زیادی کاسته شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *