0

جابجایی۸۳ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در آذربایجان غربی

جابجایی۸۳ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در آذربایجان غربی
بازدید 24

ایرج دست نشان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در مجموع ۸۳ هزار و ۸۳۲ مسافر در قالب ۱۲ هزار و ۶۲۸ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان غربی جابجا شدند.
وی ادامه داد: از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در مجموع ۸۳ هزار و ۸۳۲ مسافر در قالب ۱۲ هزار و ۶۲۸ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان غربی جابجا شدند که در مقایسه با سال قبل بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.
دست نشان در ادامه افزود: همچنین از آغاز طرح نوروزی تاکنون کل ترددهای ثبت شده در جاده‌های آذربایجان غربی بیش از ۵ میلیون و ۶۴۹ هزار تردد بود که ۶.۳۰ درصد کاهش داراست.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تصریح کرد: فاصله غیرمجاز با ۴.۳۹ درصد بیشترین سهم از تخلفات جاده‌ای آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده است.
دست نشان با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعتی در استان توسط وسایل نقلیه ۲۲۳ ساعت است، اظهار کرد: در مجموع ۱۰ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی، ساعات اوج تردد در جاده‌های آذربایجان غربی بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ ثبت شده است.
وی یاد آور شد: طبق رصد دستگاه‌های تردد شمار در سطح استان، خودروهای سواری و وانت بار با بیش از ۵میلیون و ۲۲۳ هزار تردد، خودروهای سنگین با بیش از ۴۲۶ هزار تردد و اتوبوس با ۲۶ هزار و ۸۱ تردد به ترتیب بیشترین میزان تردد را در جاده‌های آذربایجان غربی به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین میزان تردد را از آغاز طرح نوروزی تاکنون، محور ملکان _میاندوآب با ۱۷۷ هزار و ۱۴۷ تردد داشته است.
وی در خصوص آمار تردد در روز گذشته نیز گفت: در دهمین روز از اجرای طرح نوروزی در مجموع ۶۲۹ هزار و ۲۶۵ وسیله نقلیه در جاده‌های استان تردد کردند که نسبت به مدت زمان سال گذشته رشد ۵.۶۸ درصدی داشته است همچنین در این روز کل ترددهای ثبت شده در ورودی و خروجی‌های استان ۱۱۱ هزار و ۵۵۴ تردد بود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *