0

خدمات هلال احمر زنجان به مسافران نوروزی از مرز ۲۲ هزار نفر گذشت

خدمات هلال احمر زنجان به مسافران نوروزی از مرز ۲۲ هزار نفر گذشت
بازدید 34

به گزارش خبرگزاری مهر، حکمت هاشمی با تبریک نوروز باستانی افزود: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار هم راه تان هستیم از ۲۴ اسفند سال گذشته در حوزه‌های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان آغاز شده و روند ارائه خدمات در این استان ادامه دارد.
وی اظهار کرد: خدمات امدادی در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، داوطلبانه و درمانگاه، داروخانه و توانبخشی هلال احمر استان زنجان جریان دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان پنجمین روز از فروردین سال جاری تیم‌های عملیاتی در قالب ۴۱ تیم ۱۰۸ نفره به هموطنان متأثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.
هاشمی خاطرنشان کرد: نجاتگران در این عملیات‌ها موفق به انتقال ۳ مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی پنج نفر و رهاسازی پنج نفر گرفتار در داخل خودرو کردند. وی افزود: در ۲۴ عملیات امدادرسانی ۱۹ دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک بکارگیری شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با حضور ۴۰۹ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان ۹ هزار و ۶۱۱ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره مند شدند.
هاشمی، پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی)، اطلاع رسانی نقاط حادثه خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره مندی از فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت‌های ایمنی و کمک‌های اولیه را از طرح‌های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.
وی از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و افزود: توسط ۷۷ مربی داوطلب آموزشی یکهزار و ۱۰۵ مسافر نوروزی در ۱۱ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی از آموزش‌ها کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شده اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توانبخشی در شهرهای زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارائه می‌دهند، گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته (یکشنبه) ۹ هزار و ۵۵۳ نفر نیز از خدمات مختلف این واحدها بهره مند شده اند.
هاشمی به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و ادامه داد: در این حوزه نیز ۲ هزار و ۳۹۰ نفر از هموطنان توسط ۸۲۳ داوطلب در هفت پست ثابت در قالب طرح‌های مروجین سلامت، نیابت، غربالگری سلامت، پویش هلال رحمت، مرهم زائر، پویش بشردوستی با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره مند شده اند.
وی ازهموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس برقرار کنند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *