0

دشمنی آمریکا و اسراییل با ایران اسلامی واقعیت همیشگی تاریخ است

دشمنی آمریکا و اسراییل با ایران اسلامی واقعیت همیشگی تاریخ است
بازدید 37

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی در مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در حرم بانوی کرامت گفت: انبیا الهی آمده‌اند تا بشریت را از جهالت بیرون بیاورند و ظلمت‌ها را کنار بزنند.
رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت با اشاره به اجرای طرح ملی زندگی با آیه‌ها به آیه ۳۶ سوره نحل بیان کرد: خداوند در این آیه فرمودند؛ همانا در هر امتی پیامبری فرستادیم که اعلام کند خدا را بپرستید و از پرستش طاغوت بپرهیزید، پس خدا گروهی از آنان را که لیاقت نشان دادند هدایت کرد و گروهی دیگر را به سبب تکبّر و عنادشان گمراهی بر آنان مقرّر شد.
مفسر قرآن کریم بیان کرد: دراین آیه واژه بعثت به کار رفته که به معنای انقلاب و رستاخیز است و در حقیقت پیامبران آمده‌اند تا نور توحید را در دنیا بگسترانند و انقلابی به راه بیندازند و از این طریق توحید در جامعه برقرار می‌شود.
وی در ادامه عنوان کرد: وقتی پیامبر اسلام دعوت خود را علنی کردند، برخی از بزرگان قریش نزد ابوطالب عموی پیامبر آمدند و گفتند برادرزاده شما در بین ما تفرقه ایجاد کرده است و جوانان را منحرف کرده که اگر مشکل او پول و مال است ما حاضریم که به او کمک کنیم که حضرت محمد (س) فرمود؛ اگر خورشید را در دست راست من و ماه را در دست چپ من قرار دهند، من نمی‌پذیریم و تنها در خواست من این است که انسان‌ها به خداوند ایمان بیاورند و شهادت بدهند که جز خداوند، الهی نیست و من پیامبر خداوند هستم.
رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت با بیان اینکه شعار اصلی پیامبر اسلام همانند سایر پیامبران توحید بوده است افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در این خصوص فرمودند انبیا در ابتدای کار خود با مردم مجادله نکردند و با حرف‌ها و شعارها مردم را سرگردان نکردند و از همان ابتدا با صداقت و درستی و راستی هدف واقعی و نهایی خود را بیان کردند که همان توحید است.
حاج ابوالقاسم ابراز کرد: توحیدی که انبیای الهی جوامع را به آن سمت دعوت می‌کردند، توحید خالی نبود بلکه امتداد اجتماعی داشت که هیچ شریکی را در کنار خدا نمی‌پذیرفت و خضوع و خشوع در برابر هیچ کسی مقبول نمی‌دانست و اختلاف طبقاتی را نمی‌پذیرد.
جدا شدن صف دوست از دشمن از مهمترین اقدامات پیامبران الهی بوده است
مفسر قرآن کریم تصریح کرد: جدا شدن صف دوست از دشمن از مهمترین اقدامات پیامبران الهی بوده است و در زمان پیامبر اسلام نیز دشمنان از ابتدا فهمیدند که توحیدی که پیامبر مطرح می‌کند کاخ‌های آنان را ویران می‌کند و به همین دلیل در برابر ایشان ایستادگی کردند.
وی افزود: امروز جمهوری اسلامی نیز جامعه جهانی را به چالش کشیده است و می‌خواهد توحید را در عالم حاکم کند که به همین دلیل دشمنانی در دنیا خواهد داشت.
رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت گفت: امروز ایران اسلامی تجاوزات رژیم اشغالگر قدس را نمی‌پذیرد و زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود و امروز شاهد هستیم که کشورهای مختلف در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی کرده‌اند.
وی با بیان اینکه دشمنی آمریکا و اسرائیل با ایران اسلامی واقعیت همیشگی تاریخ است افزود: این امر به دلیل آن است که نگرش ایران در امتداد شعار انبیای الهی است که زیر بار طاغوت نمی‌رفتند.
مفسر قرآن کریم اضافه کرد: انبیا الهی صادقانه با مردم سخن می‌گفتند و مردم نیز آگاهانه این سخنان را پذیرفتند و همین امر دلیل موفقیت آنان بوده است.
حاج ابوالقاسم گفت: استمرار نظام جمهوری اسلامی ایران نیز مرهون آگاهی مردم از مسیر و ادامه کار نظام جمهوری اسلامی است که به همین دلیل هزاران نفر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جان خود را برای حفظ انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *