0

شهادت حضرت علی (ع) محصول کفران نعمت بود

شهادت حضرت علی (ع) محصول کفران نعمت بود
بازدید 20

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مصلی اردبیل اظهار کرد: حضرت علی (ع) غامض علم الهی بود اما از این دریای بی انتهای علم و تدبیر امت اسلامی کمترین بهره را برده است.
وی با بیان اوصاف امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) خاطرنشان کرد: در سایه تربیت آسمانی حجت بر امت اسلامی تمام شد و عقل از بیان اوصاف و ویژگی های آن حضرت متحیر و درمانده است.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری گفت: در طول تاریخ وجود چنین شخصیت بی نظیر باید بیشتر از این قدر دانسته می شد اما امت اسلامی نسبت به معجزه رسالت و صدیق نبی مکرم اسلام بی تفاوتی کرده و از این شخصیت بهره کامل نبرده اند.
عاملی افزود: شیعه باید به وجود چنین سرمایه عظیم به خود ببالد چرا که آن حضرت اقیانوس فضیلت، دریای معرفت و شکوه تمام نشدنی عدالت بوده است.
وی ادامه داد: هیچ شخصیتی به اندازه امام علی (ع) در برقراری عدالت در جامعه کمر همت نبسته و همین عدالت او به شهادتش منجر شد.
امام جمعه اردبیل از حضرت علی (ع) به عنوان تربیت یافته دبستان عشق و معرفت الهی یاد کرد و گفت: تمام اجزای علم بی منتهای الهی در دست علی بود ولی امیر علم و معرفت به جای قرار گرفتن در راس حکومت اسلامی براثر غفلت و بی توجهی مشغول زراعت و چاه کندن بود.
عاملی به یقین و باور بی نظیر آن حضرت اشاره و اظهار کرد: امام علی (ع) به صراحت اعلام کرد که اگر این پرده از جلوی چشم من کنار برود بر یقین و باورم افزوده نخواهد شد که این اوج اعتقاد آن حضرت به حق و حقیقت و اصالت معاد است.
وی اظهار کرد: آن حضرت در مکتب پیامبر اکرم (ص) علوم مختلف را یاد گرفت و به یقین می توان گفت؛ وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) انفجار علمی در وی رقم زد.
خطیب جمعه اردبیل به عناد شبکه های متعدد علیه جایگاه و فضیلت امام اول شیعیان اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن امروز تلاش می کند تا با وارونه جلوه دادن حقیقت زندگی و فضیلت علی (ع) امت اسلامی را از این نعمت محروم کند.
عاملی بیان کرد: در عین عدالت یقین و باور بی منتهای علی (ع) ترس و خوف الهی بر وجود آن حضرت مستولی بود و هیچ وقت خوف الهی را از دل خود دور نمی کرد.
وی گفت: علی قسیم نار و جنت است و به معنای حقیقی میزان اعمال حب علی است و در حقیقت بهشت و جهنم به دست آن حضرت تقسیم خواهد شد.
مراسم اولین شب قدر مصلی اردبیل با برگزاری آئین بک یا الله و دعا و استغاثه مومنان تا پاسی از شب ادامه داشت.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *