0

بیش از ۲ میلیون خودرو در ایام نوروز وارد استان فارس شدند

بیش از ۲ میلیون خودرو در ایام نوروز وارد استان فارس شدند
بازدید 34

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فرخ‌زاده با بیان اینکه در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا ۱۰ فروردین در مجموع ۲,۱۷۲,۲۱۵ پلاک خودرو وارد فارس شده‌اند، گفت: ۵۷ درصد این خودروها عبوری بوده‌اند و کمتر از یک روز در فارس توقف داشته‌اند، ۲۴ درصد بین ۱ تا ۳ روز، ۱۳ درصد بین ۳ تا ۵ روز و ۶ درصد بین ۵ تا ۷ روز در فارس اقامت داشته‌اند.
معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس خاطرنشان کرد: ۶۵ مجتمع خدمات رفاهی در فارس از گردشگران پذیرایی می‌کنند و بیشترین تعداد مجتمع در کشور متعلق به فارس است.
فرخ‌زاده افزود: در این در این بازه زمانی بازدید اماکن گردشگری بدون آمار زائرین شاه چراغ (ع) به این شرح است: اماکن اوقافی ۵۶.۰۰۰، اماکن میراثی ۱,۲۲۸,۴۴۶، اماکن تحت مدیریت دانشگاه شیراز ۱۵۸.۰۵۱، اماکن تحت نظارت شهرداری ۶۳.۵۵۸ و خانه زینت الملک تحت مدیریت بنیاد فارس شناسی ۳۰.۶۸۸ بازدید کننده داشته است که در مجموع به ۱,۵۳۶,۷۴۱ بازدید کننده می‌رسد.
بیشتر آمار اسکان آموزش و پرورش در کشور متعلق به استان فارس است
معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس با بیان اینکه بجز اقامتگاه‌های تحت پوشش میراث در مجموع ۲,۴۰۵,۰۲۷ اسکان در استان فارس در این بازه زمانی صورت پذیرفته است افزود ۱,۹۴۳,۰۲۷ اسکان توسط آموزش و پرورش و ۴۶۲,۰۰۰ اسکان توسط مراکز تحت مدیریت شهرداری شیراز انجام شده است که بیشتر آمار اسکان آموزش و پرورش در کشور متعلق به فارس است.
معاون استاندار فارس با اشاره به روزهای پرترافیک فرودگاه بین المللی شیراز نیز افزود: طبق آمار تجمیعی ۲۴ اسفند لغایت ۱۰ فروردین ۱۱۱۵ پرواز از شیراز انجام شده و اعزام و پذیرش مسافر ۱۲۶,۶۱۲ نفر بوده است.
فرخ زاده افزود: حمل و نقل ریلی نیز در این بازه زمانی با ۲۴ قطار ورودی و خروجی، ۸۵۲۰ مهمان ورودی و ۸۵۵۱ میهمان خروجی از استان فارس ثبت شده است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *