0

افزایش ۲۹ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های اصفهان

افزایش ۲۹ درصدی تصادفات فوتی در جاده‌های اصفهان
بازدید 26

سرهنگ روح الله شاکری ظهر سه شنبه در برنامه نقد و نظر صدای مرکز اصفهان که به بررسی افزایش تصادفات در ایام نوروز اختصاص داشت، اظهار کرد: متأسفانه آمار تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان اصفهان در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش داشت.
وی علت ۸۰ درصد از تصادفات رخ داده در جاده‌های استان را ۴ عامل عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز عنوان کرد و افزود: به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی استان و قرار گرفتن این استان در مرکز کشور روزانه ۶۰ تا ۷۰ درصد ترددهای کشور در راه‌های استان انجام می‌شود و به نوعی هر کسی بخواهد از جنوب به شمال و یا از غرب به شرق و بالعکس عزیمت کند بایستی از راه‌های استان اصفهان عبور کند.
رئیس اداره راه‌های روستایی پلیس راه استان به کویری و بیابانی بودن بیشتر راه‌های این استان اشاره کرد و گفت: در این راه‌ها جاذبه‌های کمتری برای رانندگان وجود دارد وبرای اینکه رانندگان ترغیب به توقف و استراحت در طول مسیر شوند نیاز به ایجاد جاذبه‌های لازم در اطراف جاده‌های استان هستیم.
سرهنگ شاکری در خصوص اقدامات پلیس راه برای کاهش تصادفات رانندگی در ایام نوروز گفت: براساس تجزیه و تحلیل تصادفات سال‌های قبل مشخص شد که بیشترین تصادفات درایام نوروز ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است و بنابر این طرح توقف و حرکت در اتاق فکر پلیس راه استان طراحی و در تعدادی از راه‌ها اجرا شد به گونه‌ای که در ساعاتی از شبانه روز رانندگان را متوقف کرده و از آنان می‌خواستیم تا بعد از کمی استراحت به رانندگی بپردازند و همین امر باعث شد تا در محورهایی که این طرح اجرا شده بود شاهد کمترین میزان تصادف و واژگونی باشیم.
وی ادامه داد: همچنین امسال نظارت‌ها و کنترل‌های شدید تری را بر روی ناوگان حمل و نقل بار و مسافر انجام دادیم و نتیجه این نظارت‌ها نیز باعث شد که هیچ گونه تصادف و حادثه‌ای در حوزه حمل و نقل مسافر به وجود نیامد.
سرهنگ شاکری در پاسخ به این سوال که چه کنیم تا میزان فوتی‌های ناشی از تصادفات در جاده‌های کشور کاهش پیدا کند اظهار کرد: برای اینکه این امر محقق شود باید به طور همزمان بحث فرهنگسازی رانندگی صحیح در بین رانندگان، اصلاح مهندسی راه‌ها و ارتقای ایمنی خودروها را باهم داشته باشیم چرا که هر ۳ مورد در کشته شدن افراد در حوادث جاده‌ای نقش اساسی دارند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه عده زیادی از مسافران نوروزی در روزهای آتی به منازل خود بازمی گردند به آنها توصیه می‌کنم به تابلوها و علائم هشدار دهنده در طول مسیر توجه جدی داشته باشند و از هرگونه عجله و شتاب بی مورد و ارتکاب تخلفات حادثه ساز پرهیز کنند تا انشاالله بدون هیچ‌گونه حادثه به مقصدخود برسند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *