0

انجام ۵۶۹ هزار تماس با اورژانس آذربایجان غربی

انجام ۵۶۹ هزار تماس با اورژانس آذربایجان غربی
بازدید 24

فرزین رضازاده در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته در حدود ۵۶۹ هزار تماس با اورژانس استان برقرار شده است که از این تعداد بیش از ۱۱۱ هزار ماموریت توسط واحدهای عملیاتی اورژانس انجام شده است.
وی با اشاره به آمار مزاحمت های تلفنی اورژانس بیان کرد: در حدود ۶۰ هزار مزاحمت تلفنی در مرکز پیام ثبت شده است که بخش زیادی از انرژی کارشناسان تریاژ تلفنی اورژانس صرف پاسخگویی به مزاحمین تلفنی می شود و همچنین با توجه به اشغال خطوط اورژانس، متاسفانه مددجویان نیازمند خدمات اورژانس، از دریافت خدمات محروم می شوند.
دبیر کمیته اربعین دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به پوشش امدادی مراسم معنوی اربعین توسط اورژانس بیان کرد: اورژانس آذربایجان غربی در مراسم اربعین ۱۴۰۲ با استقرار ۴۸ دستگاه آمبولانس سبک، ۲ دستگاه موتورلانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد، یک باب چادر سلامت و ۲۶۰ نفر نیرو بصورت مستقیم به بیش از ۱۳۰۰ زائر اربعین خدمات سلامت ارائه داد.
رضازاده در خصوص پروژه های افتتاح شده اورژانس در سال گذشته افزود: دو پایگاه اورژانس ویژه بانوان را در استان افتتاح کردیم که آذربایجان غربی از این حیث از استان های پیشتاز در اورژانس کشور است.
وی در ادامه اشاره کرد: در سطح استان تعداد ۲۰ پروژه در حال احداث برای پایگاه های اورزانس داریم که امیدواریم در سال جدید با تلاش مسئولین به بهره برداری برسد.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ادامه داد: در طی سال گذشته کارشناسان اورژانس استان ۶۵ هزار مددجو را به مراکز درمانی سطح استان انتقال داده اند و ۱۳ هزار مددجو در محل از خدمات درمانی اورژانس بهره مند شده اند.
رضازاده تصریح کرد: در حدود ۲۲۰۷۶ حادثه ترافیکی در سطح استان به مرکز پیام اورژانس گزارش شد که تکنیسین های اورژانس به ۲۵۱۳۳ مصدوم حوادث ترافیکی خدمات اورژانس ارائه داده اند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: در سال گذشته ۳۱ مورد زایمان مادر باردار توسط کارشناسان اورژانس انجام شده است که باعث نجات جان مادر باردار و نوزاد در سطح استان شده است.
وی افزود: اورژانس هوایی استان در سال گذشته تعداد ۳۹ ماموریت انجام داده است که ۳ ماموریت ان بصورت اولیه بوده است که تکنیسین های اورژانس هوایی یک مادر باردار در مناطق صعب العبور، یک سرباز در منطقه مرزی و یک مصدوم سانحه ترافیکی را از صحنه فوریت به مراکز درمانی انتقال داده اند.
رضازاده خاطر نشان کرد: پایگاه های موتورلانس در ارومیه ۱۸۷۰ ماموریت انجام دادند که با توجه به وضعیت ترافیکی شهر در ساعات اوج ترافیک باعث کاهش شاخص زمانی رسیدن کارشناسان ۱۱۵ بر بالین بیماران و مصدومان بود.
اورژانس آذربایجان غربی با ۱۱۰ پایگاه اورژانس، یک فروند بالگرد، ۳ دستگاه موتورلانس فعال، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص در حال ارائه خدمات اورژانسی به بیماران نیازمند خدمات اورژانس در سراسر استان است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *