0

اقامت بیش از ۱۵۵ هزار مسافر نوروزی در لرستان

اقامت بیش از ۱۵۵ هزار مسافر نوروزی در لرستان
بازدید 25

به گزارش خبرنگار مهر، عطا حسن‌پور روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: در نوروز امسال و در بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۳ فروردین جاری ۱۵۵ هزار و ۱۹۶ نفر مسافر نوروزی و گردشگر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان و اقامت داشته‌اند.
وی افزود: از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۲۸۰ نفر معادل ۷۲.۳۵ درصد مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی و سه هزار و ۳۹۹ نفر در اقامتگاه‌های اضطراری اسکان داشته‌اند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اضافه کرد: از مجموع اسکان در مدت یاد شده ۳۹ هزار و ۵۱۷ نفر معادل ۲۵.۴۶ درصد در اقامتگاه‌های رسمی استان اقامت داشته‌اند.
حسن‌پور با اشاره به نظارت بر خدمات‌رسانی دقیق به مسافران نوروزی و ۳۲۷ بازدید نظارتی در مدت یاد شده، بیان داشت: ۱۱ هزار و ۷۴۷ نفر معادل ۲۹.۷۳ درصد اقامت رسمی در هتل‌های استان و چهارهزار و ۱۶۲ نفر در مهمان‌پذیرهای لرستان اقامت داشته‌اند.
وی در ادامه با اشاره به توجه گردشگران به اقامتگاه‌های بومی گردی استان نیز، گفت: در سال‌های گذشته توجه ویژه‌ای به توسعه اقامتگاه‌های بومی گردی در لرستان شده و رشد خوبی در توسعه این زیرساخت‌ها داشته‌ایم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، تصریح کرد: در مدت یاد شده و از مجموع اسکان رسمی در لرستان، پنج هزار و ۷۹۸ نفر معادل ۱۴.۶۷ درصد در اقامتگاه‌های بومی گردی استان اقامت و اسکان داشته‌اند.
حسن‌پور، اضافه کرد: در مدت یاد شده مابقی مسافران و گردشگران نوروزی استان در مناطق نمونه گردشگری، اردوگاه‌ها، زائرسراها، هتل‌آپارتمان و مجتمع گردشگری سطح استان اقامت داشته‌اند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *